Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Kdo stojí za protikuřáckým týmem? Radní Solil ZA KOMUNISTŮ DĚLAL PROKURÁTORA!

Ivan Solil je s činností antikonfliktního týmu spokojen.
Zdroj: reprofoto ČT
+ Další fotografie
Pražský radní Ivan Solil (ČSSD) je s prací antikonfliktního týmu spokojen. Ostře vypadající hoši na Praze 1 dohlížejí na to, aby se na ulici nepil alkohol a uvnitř hospod a klubů se nekouřilo. Sám Solil má zajímavou minulost. V roce 1986, za hlubokého komunismu, dělal prokurátora.

Radní Prahy 1 pro bezpečnost a prevenci kriminality Ivan Solil činnost antikonfliktního týmu obhajuje. Kluci v tmavé uniformě prý dělají záslužnou činnost. Solil neváhal a jejich činnost přirovnal k akci ve válce.

"Nacházejí se v poloválečné zóně. Setkávají se s nebývalou agresivitou a nadávkami. Představte si lidi, kteří jsou ve tři ráno silně posíleni alkoholem a mají zálibu v tom, že něco ničí. V pořádkové službě nemůže působit žádný střízlík,“ uvedl Solil v rozhovoru pro Českou televizi.

Kritici mu vyčítají, že za komunistů udělal kariéru, když byl v roce 1986 jmenován prokurátorem. Solila jsme se tedy zeptali, zda byl také členem komunistické strany.

„Nikdy jsem nebyl členem KSČ, a tedy jsem ani nikam nevstoupil. Moje krátké působení na prokuratuře, kde jsem mimochodem řešil drogy a vraždy, bylo způsobeno tím, že advokacie v té době byla nedostupná. Díky za zájem,“ sdělil Solil redakci eXtra.cz.

A to je moc dobře, že Solil ve straně nebyl. Nevypadalo by to pro občany moc pozitivně, kdyby přítomnost pořádkové služby v ulicích Prahy obhajoval bývalý komunista…

Související články

Další články