Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Kdo se těšil na jaro, ten má smůlu! Sníh nás bude dál zasypávat!

Zima o sobě dá ještě znát.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Přesto, že se asi většina z nás těší na příchod jara, události posledních dní dávají jasně najevo, že zima ještě neskončila. Sněžit nám nepřestane ani v následujících dnech.

Kdo se těšil na příchod jara a zimní kabáty uklidil hluboko do skříně, bude muset své nadšení ještě na chvíli odložit. V nejbližších dnech bude totiž podle meteorologů stále sněžit a postupně se srážky změní v dešťové. Dávejte si tedy pozor na náledí, které potrápí především řidiče.

Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu bude v nejbližších dnech srážek opravdu dost. V oblastech nad 300 metrů půjde výhradně o srážky sněhové. V ranních hodinách tedy můžeme očekávat náledí, což značí, že zima nás ještě hodně potrápí a zdaleka se s námi neloučí. Proto buďte stále připraveni na příval sněhu a mrazu. Denní srážky budou nejčastěji dosahovat do 5 cm a na horách do 10 cm nového sněhu.

Zatím sněhová nadílka potrápila především řidiče a obyvatele, kteří kvůli této kalamitě přišli o elektřinu. Ve středu bude ještě sněžit i v nižších polohách a ve čtvrtek už očekáváme v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové. V pátek sníh zasype už pouze vrcholky hor. V podobném duchu se povede i víkend.

Související články

Další články