Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Kdo s kým ve vládě? Vondráček chce jednat se všemi, Farský vyloučil koalici s ANO

Zdroj: profimedia
Volby 2021

Předseda Poslanecké sněmovny a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček nevyloučil žádnou povolební koalici. Chce jednat s každým subjektem, který se dostane do Parlamentu. Dnes to řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News. První místopředseda a šéf poslanců STAN Jan Farský vyloučil to, že by Piráti a Starostové šli do vlády s hnutím ANO.

„Sednu si ke stolu s každým subjektem a nevylučuju absolutně žádnou koalici,” řekl Vondráček, který vede kandidátku ANO ve Zlínském kraji. U KSČM ale vidí problém, že v ní stále jsou "kovaní stalinisté". „K minulosti se ještě nepostavili tak, jak bych si představoval,” poznamenal. K SPD řekl, že se poslanecký klub hnutí a předseda subjektu Tomio Okamura ve Sněmovně chovají korektně.

Farský zaujal jasné stanovisko

„Máme v koalici jasně napsáno, že do koalice s KSČM, SPD nebo s ANO nepůjdeme,” řekl Farský, jenž je v čele kandidátní listiny v Libereckém kraji. Doufá v to, že první povolební jednání Pirátů a STAN bude s koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

Podle průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News z přelomu srpna a září by nyní sněmovní volby vyhrálo hnutí ANO před Spolu a Piráty a STAN. ANO by dostalo 32,4 procenta hlasů, druhé Spolu rovných 20 procent a třetí Piráti se Starosty 18 procent. Nynější vládní ČSSD by se do Sněmovny nedostala, SPD a KSČM ano. Volby do Sněmovny se uskuteční 8. a 9. října.

Související články

Další články