Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Kdo poskytuje nejdostupnější půjčky před výplatou? Podívejte se na index rychlých půjček 2022

Kdo poskytuje nejdostupnější půjčky před výplatou? Podívejte se na index rychlých půjček 2022
Zdroj: Lundea

Na konci roku 2022 se nezávislý finanční magazín Lundea zaměřil na nabídku nebankovních půjček před výplatou. Zájem o ně narůstá vždy v předvánočním čase, kdy výdaje skokově rostou, a někdy nezbývá, než je pokrýt z úvěru. Jako rychlá rezerva se nabízí půjčka do výplaty. 

Jsou ale půjčky do výplaty vůbec bezpečné? Od koho si peníze půjčit a neskončit v kolotoči dluhů? Odpovědi na otázky najdete v Indexu rychlých půjček 2022.

Proč průzkum porovnával jen půjčky do výplaty

Půjčka před výplatou představuje specifický úvěrový produkt. Poskytovány jsou pouze nízké částky na krátkou lhůtu. Z toho vyplývá vysoké RPSN, ale nízké částky přeplatku, vyjádříme-li je v korunách. Úvěrové riziko zde patří k nejvyšším pro obě strany vztahu, kdežto podmínky schválení půjčky k nejméně přísným. 

To jsou hlavní důvody, proč se nezávislý finanční magazín Lundea rozhodl porovnat jen kategorii půjček před výplatou a to konkrétně půjčky od 21 ověřených poskytovatelů.

Kdo poskytuje nejdostupnější půjčky před výplatou? Podívejte se na index rychlých půjček 2022


Nejen cena se podílí na kvalitě a bezpečnosti půjčky

Přestože je cena úvěru, kterou lze odvodit z hodnoty RPSN, důležitým parametrem, není jediným, jež o kvalitě půjčky rozhoduje. Existuje řada dalších vlastnosti, podle nichž lze objektivně posoudit, který poskytovatel nabízí lepší službu než ostatní, a na které poskytovatele se můžete bez obav spolehnout. 

Při sestavování žebříčku se autor průzkum soustředil na 5 různých parametrů v rámci procesu půjčky do výplaty, které souvisí s jejím výběrem, žádostí, vyřízením, čerpáním i splácením:

 • cena
 • rychlost
 • transparentnost
 • vstřícnost
 • schvalovatelnost

Každé kategorii byl přiřazen 20% podíl na celkovém výsledku. U jednotlivých kategorií byla zkoumána každá podrobnost a každá byla obodována.  Následně byl vypočítán vítěz porovnání. V úvahu byly brány pouze situace, kdy dlužník půjčku řádně splatí nebo včas požádá o odklad splátky. U odkladů se průzkum zajímal také o jejich cenu.

Vítěz bere 100 %. Ostatní jsou porovnáváni s vítězem

Žebříček rychlých půjček před výplatou vede společnost, která v celkovém hodnocení získala nejvyšší počet bodů. Té byl přidělen index s hodnotou 100 %. Ostatní společnosti získaly index vycházející z porovnání s vítězným poskytovatelem

Druhé a třetí místo žebříčku obsadily půjčky do výplaty s indexem 90 % a víc. Následoval velký propad dolů. Na 6. místě se dostali už pod 80 %. Nejhůře hodnocené společnosti obdržely index jen 55 % v porovnání s vítěznou půjčkou před výplatou.

Jste ve zkušební lhůtě nebo máte zápis v registru? Index rychlých půjček ukáže, kde můžete s žádostí uspět 

Není nebankovka jako nebankovka. Přestože byly do srovnání zařazeny jen ty, které poskytují půjčku do výplaty na 30 dní, našli se mezi nimi a jejich podmínkami značné rozdíly. Například:

 • 100 % poskytovatelů umí půjčit do výplaty i živnostníkům (OSVČ)
 • 71 % půjčí i osobám se zápisem v EUC a SOLUS
 • 67 % společností půjčuje lidem se zápisem v NRKI
 • 52 % společností má v podmínkách, že půjčí i lidem ve zkušební lhůtě
 • 48 % poskytovatelů půjčuje cizincům
 • 43 % společností nabízí půjčku zdarma (počítají, že se klienti vrátí znovu)
 • 24 % poskytovatelů umožňuje navýšení půjčky v průběhu
 • jen 14 % z nich pracuje a vyplácí i o víkendu
 • 14 % společností půjčuje i v hotovosti
 • 14 % poskytovatelů půjčuje i s exekucí a 67 % po ukončené insolvenci (během insolvence nesmí být spotřební úvěr poskytnut)

I malá půjčka dokáže způsobit velké problémy

Přestože se půjčky do výplaty tváří výhodně a bezpečně, platí i o nich, že jsou dobrým sluhou, avšak mizerným pánem. Tento úvěr se vyplatí pouze v situacích, kdy jste si jisti řádným splacením půjčky v krátkém termínu, který činí 30 dní. 

Pokud se i přesto dostanete do problémů, vždy uhraďte alespoň část a požádejte o odložení splacení zbývající částky.  O odložení ideálně žádejte několik dní před datem splatnosti. Včas oznámený odklad vždy vyjde levněji než sankce za prodlení se splátkou. Nesplácení a vyčkávání, co se bude dít, končí v dluhové pasti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy