Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Kdo pojede na hokejový Světový pohár? Ještě jednou se do reprezentace vrátí Jarda Jágr!

Fotografie, kterou dnes použila polovina tištěných deníků do článků. Jágr, který slavívá ve velkém klidu, dává na 4:3, hala exploduje a on pustí emoce ven. Nádherná chvíle.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Trochu té sportovní konspirace nikdy neuškodí. Tohle je první odhad toho, jak bude vypadat náš výběr na Světovém poháru v příštím roce. Pojede Jágr? V eXtra.cz jsme přesvědčeni, že se nechá zase ukecat.

NHL je obrovský kolos, který potřebuje vydělávat velké peníze. A tak se místní podnikavci rozhodli vzkřísit kdysi velmi prestižní Světový pohár (dříve Kanadský pohár).

Výhodou je, že sama zámořská soutěž turnaj zajišťuje a tím de facto garantuje účast těch nejsilnějších týmů s nejlepšími hráči světa. Což zní v době, kdy se tohoto luxusu na příštím zimní olympiádě zřejmě nedočkáme, jako to největší možné lákadlo.

Český výběr byl v tomto týdnu nalosován do "hardcore skupiny" s favorizovanou Kanadou, USA a výběrem Evropy (nesmyslný mix týmů ze západní i východní Evropy, kam spadají i bratři Slováci).

Vše tak spěje k očekávanému scénáři, který již dříve odhalil bývalý fenomenální sovětský gólman Treťjak.

Finále by měly hrát velmoci Kanada a Rusko a ostatní týmy včetně toho našeho by se tak měly stát takovým komparzem, který zaplní vysílací čas do finále.

S tímto scénářem se však čeští hokejisté nebudou chtít rozhodně smířit. A tak přichystají vzpouru s cílem zvýšit si svoje mezinárodní renomé a zabojovat o lepší smlouvy.

Češi věří, že po bídných letech by opět mohli svět uchvátit dokonalou hrou. Jenže bude to stačit alespoň na postup ze skupiny?

Jak by to tedy mohlo za rok dopadnout? Zkusili jsme udělat redakční odhad.

Po prohrách 4:7 s Kanadou a 1:2 s USA si Češi alespoň spraví chuť na výběru Evropy, který vypráskají posledním hattrickem Jaromíra Jágra 5:1. Tým však potáhne hlavně jeho nástupce Jakub Voráček, který bude skórovat ve všech zápasech!

A s jakými hráči vstoupí Češi do boje? Náš odhad zní takto:

Brankáři:

Petr Mrázek - Letos to ještě na post jedničky u Rudých křídel stačit nebude, ale i tak do něj trenér Vůjtek vloží důvěru na post reprezentační jedničky. Po výprasku od Kanady jeho roli ale převezme napevno Neurvirth.

Michal Neuvirth – Je skandální, že tento kvalitní gólman ještě nestartoval za reprezentaci. Na Světovém poháru se to ale změní a stane se novou dlouholetou jedničkou Haškova formátu.

Alexander Salák – Nenechejte se zmást nejistými výkony na posledním mistrovství světa. Tohle je náš suverénně nejlepší brankář chytající v Evropě, který je pořád mnohem kvalitnější než labilní Kovář nebo neotřískaný Francouz. Vůjtek ho překvapivě nominuje místo Pavelce.

Obránci:

Radko Gudas – Na úzkém severoamerickém ledě bude potřeba důrazu a tím Gudas rozhodně disponuje. Bude to řezat u mantinelů a rvát se za svou zem. Ozdobou turnaje bude jeho bitka se Zdenem Chárou!

Michal Jordán – Největší překvapení domácího mistrovství. Jordán během dalšího roku vyroste v elitního beka, který bude reprezentaci ještě řadu let prospěšný.

Andrej Šustr – Český Chára si bude zvykat na mezinárodní úroveň, ale nabere cenné zkušenosti, které v pozdějších letech určitě využije.

Zbyněk Michálek – Tak jako vždycky se bude obětovat a lehat si do střel soupeřů. Iniciativu však budou přebírat už mladší.

Marek Židlický – Zkusí ještě jeden rok v NHL a po turnaji ukončí svou bohatou kariéru. S formou se však bohužel už nepotká a bude spíše připomínat Kaberleho vystoupení na ZOH v Soči.

Ondřej Němec – Jediný evropský bek bude bojovat s úzkým ledem a rychlostí soupeřů. Akce bude jeho reprezentační derniérou a účast dostane odměnou za předchozí vzorné reprezentování.

Jakub Zbořil – Největší překvapení nominace! Ke konci sezony se prosadí podobně jako letos Pastrňák do našlapaného kádru Bruins. Vůjtek to s ním riskne a dobře udělá. Bude nejlepším českým ofenzivním bekem a uchvátí svět.

Útočníci:

Jaromír Jágr - Po celosezonním přemlouvání se hokejový bůh nechá ještě jednou překecat a reprezentační rozlučku předvede i za oceánem. V tu dobu už bude hrát za Kladno. V posledním zápase dá hattrick a uzná, že teprve nyní je čas skončit.

Jakub Voráček – Tým povede podobně jako letos v Praze jako kapitán a jedna z největších hvězd NHL. Bude nejlepším hráčem i střelcem týmu.

Tomáš Plekanec – Pleky si odehraje svůj standard a zvlášť díky němu nestárnoucí 68 prožije ještě jeden velký večer, kterým popraví poslepovaný tým Evropy.

Ondřej Palát – Nenápadný dříč bude nenápadně pomáhat i českému výběru. Trenér ho bude využívat hlavně na černou defenzivní práci. Fanoušci jeho přínos tolik neocení.

Jiří Hudler – Ukáže se jako velký lídr kabiny, na ledě však tolik vyčnívat nebude. Fanoušci si však zamilují jeho upřímnost při pozápasových rozhovorech. Konečně ho docení i v Česku.

Tomáš Hertl – Jeho nominace bude zpochybňována. Bude se hodně snažit, ale bude to stačit jen na třetí lajnu.

Pavel Zacha – Do své první sezony v NHL vletí jako uragán a dostane se dokonce mezi nejlepší nováčky roku. Na ledě bude sbírat hlavně zkušenosti. Bude Jágrovým učněm i ochráncem.

David Pastrňák – Potvrdí, že bude budoucí hvězdou NHL. Bude uchvacovat rychlostí i technikou. Půjdou po něm však i soupeři.

David Krejčí – Po náročné sezoně v Bostonu nebude úplně ve své kůži a fanoušky zklame. S Kovářem a Židlickým bude největším symbolem českého neúspěchu.

Vladimír Sobotka – Po sezoně se vrátí zpět do dresu St. Louis, ale bude na něm vidět kvalitativní deficit po sezonách v Rusku. Bude hrát ve čtvrté lajně a hlavně otravovat soupeře.

Martin Hanzal – Na úzkém ledě bude jako ryba ve vodě a bude se vyžívat ve tvrdých střetech se zámořskými hráči. Bude však trávit hodně času i na trestné lavici, což se týmu stane osudným.

Jiří Sekáč – Bude držet silou vůle post třináctého útočníka. Jeho rychlost bude dělat problémy i obranám elitních formací. Bude zejména dřít a v případě nouze se klidně i popere. Vůjtek ho upřednostní například před Patrikem Eliášem a Radimem Vrbatou. A dobře udělá.

Jan Kovář – Dostane hodně prostoru, ale důrazný severoamerický hokej mu vůbec nebude sedět. Z elitní formace se bude propadat sestavou, až skončí na tribuně. Samotná nominace pro něj však bude úspěchem.

Dmitrij Jaškin – Konečně dokáže, že patří do reprezentace. Nejprve nebude příliš využíván, ale nakonec si parádně sedne v „checkin – line“ s Hanzalem a Palátem.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy