Není to tak dávno, co jsme vám přinesli náš odhad, jak bude vypadat nominace na hokejový Světový pohár, a tak vám nyní pro úplný pořádek přineseme i námi odhadovanou nominaci k fotbalovému Euru!

Češi si nepovedou vůbec špatně a postoupí po výsledcích 2:3 s Portugalskem, 3:2 nad Ukrajinou a 2:0 nad Severním Irskem do osmifinále, kde přelstí v bratrovražedném dramatu Slováky 1:0, aby nakonec došli až do čtvrtfinále, kde skončí na domácí Francii po sporném pokutovém kopu v závěru zápasu.

Naši se budou prezentovat agilní hrou po křídlech, kterou zajistí zejména mladíci Kadeřábek s Černým, a místy až tuhou defenzivou a extrémním nasazením. Jedině tak však udělají díru do Evropy!

Petr Čech – Jasná reprezentační jednička už se sice zdála být za zenitem, ale angažmá v Arsenalu ho nakoplo. Na mistrovství pojede jako překvapivý vítěz Premier League s Arsenalem, kde se stane klíčovým elementem. I na šampionátu předvede několik fantastických zákroků. Na jeho místo se však bude tlačit Vaclík a zejména Koubek.

Tomáš Vaclík – Jasná dvojka bude krýt Čechovi jistě záda v přípravných zápasech. Bude však smířen, že na něj zbude úloha věčného náhradníka.

Tomáš Koubek – Liberecký šohaj, vypůjčený ze Sparty, fascinuje Evropu a popere se o místo trojky se sparťanským Bičíkem. Oba dva gólmany si kluby v zimě gentlemansky prohodí a Koubek prokáže svou třídu i tam. Právě on se totiž stane konečně důstojným Čechovým nástupcem.

Pavel Kadeřábek – V Hoffenhiemu se zatím pere sám se sebou, ale díky extrémně cílevědomé nátuře se nakonec prosadí. Na Euru se bude prezentovat agilní hrou, naběhá spoustu kilometrů a bude autorem dvou gólových centrů.

Theo Gebre – Gebre sice není žádnou hvězdou, ale i tak je slušnou alternativou do dobře fungujícího soukolí. Přes skvělého Kadeřábka se dostane, ale jenom jako varianta k taktickým střídáním.

Tomáš Sivok – Sivok je jistotou, která bude tým držet nad vodou zejména ve vzdušných prostorech, kde neprohraje takřka jediný souboj. Po sezoně se i ze zdravotních důvodů vrátí do Sparty!

Václav Procházka – Scoby Doo české obrany se i přes stále přibývající minely dostane na Euro, a to zejména díky blízkému vztahu k trenéru Vrbovi. Po prvním zápase s Portugalskem, kde totálně vybouchne a zaviní dva ze tří gólů, se už do sestavy naštěstí nepodívá.

Tomáš Kalas – Nahradí ho podceňovaný Kalas. Ten se na Euro dostane těsně před na první zápas vykartovaného Suchého. Kalas se stane jednou z komet českého týmu, a to díky své rychlosti a důrazu. Navíc jako bonus rozhodne zápas se Slováky.

Michal Kadlec – Na šampionát mu pomůže návrat do rudého sparťanského dresu. Tam se stane stabilním členem obranné čtyřky a pomůže kdysi železné Spartě k umolousanému titulu.

Martin Frýdek – Limberský přestoupí v zimě do ciziny, kde po dalším maléru ztratí svoje místo a poněkud překvapivě ho zavrhne i kouč Vrba. Limberského místo nakonec podědí mladík Frýdek, kterému se na jaře mimořádně povede na stejném místě ve Spartě.

Bartošák – Lukáš Bartošák je oblíbencem novinářů, kteří ho stejně jako kvalitní výkony dotlačí na Euro, kde bude krýt záda Frýdkovi. Po Euru přestoupí do Evropy a Liberec si bude mnout ruce, že opět z mála vytěžil maximum. Přitom Bartošák hrál ještě minulou sezonu za druholigovou Viktorii Plzeň.

Václav Černý – Největší překvapení české nominace! Teprve sedmnáctiletý mladík ale aktuálně popravil v prestižním dresu Ajaxu slavný Celtik a gólově při chuti bude i na ME! Jeden gól dá Ukrajině a Severnímu Irsku. Nejprve bude nastupovat jako žolík, ale posléze si získá místo v základní sestavě a stane se největším objevem českého týmu.

Skalák – Boleslavský dříč se zakousne do další výzvy v podobě zahraničního angažmá. V Boleslavi totiž už v zimě pochopí, že ho jen stěží udrží, ale za něj utrží pár desítek milionů. Skalák bude ve Francii sice spíš střídajícím hráčem, stejně jako na šampionátu, ale i tak dá druhý a postupový gól Severnímu Irsku!

Čermák – Kdo to sakra je? No přece nový Rosický! Momentálně může jeho nominace vypadat trochu absurdně, ale na šampionát ho vynesou skvělé výkony v Mladé Boleslavi, příkladné vůdcovství v jednadvacítce, nesporný talent a také zranění jeho konkurentů. Po sezoně se vrátí do Sparty, ale hned poté přestoupí za 70 milionů do Německa. A prosadí se tam!

Bořek Dočkal – Dočkal bude střídat horší momenty s lepšími, povede se mu však úvodní zápas s Portugalci, kde dá první český gól a na druhý přihraje. Svou celkovou stagnaci ale nezastaví.

Rosický – Šampionát bude Rosického reprezentační derniérou, ve které však ukáže paradoxně svůj nejlepší reprezentační výkon. Dá gól Portugalcům a zazáří i v zápasech proti Ukrajině a Slovensku. Po mistrovství se vrátí za hlasem srdce do Sparty, kde vystřídá Matějovského s Čermákem a ukáže, že na českou ligu stačí levou zadní.

David Pavelka – Defenzivní záloha bude slabší částí českého týmu a ukáže se, že Pavelka bude ještě muset hodně dřít, aby dosáhl té nejvyšší evropské jakosti. I tak si ale vyslouží přestup do Turecka za tři miliony eur.

Vácha – Letenský pitbul si po nedávném zranění přestane vylívat srdíčko na Twitteru, ale začne makat, čímž si vyslouží opětovný návrat do reprezentace. Typickým blikancem proti Portugalsku se nechá v závěru zbytečně vyloučit na provokujícím Ronaldovi, ale později se díky neformě Pavelky vrátí do sestavy a všechny překvapí svou buldočí fyzičkou, která nebude vonět ve čtvrtfinále domácím Francouzům.

Ladislav Krejčí – Hojně kritizovaný „Ladík“ přestane konečně machrovat a díky silné konkurenci Skaláka bude chodit do zápasů jako platný střídající žolík nebo z něj bude odcházet jako první střídající hráč. Stane se však klíčovým elementem klíčové výhry se Severoiry.

Tomáš Necid – Díky skvělé formě z Turecka se stane útočníkem číslo 1. Bude to však mít těžké, neboť ho budou spoluhráči minimálně zapojovat do hry. Bude bojovat, ale příliš neoslní. I přesto si však připíše dva góly!

Tomáš Wagner – Na jaře chytne formu a svazový šéf Pelta vyvine tlak na jeho nominování. Nezahraje si, ale i přesto přestoupí z Jablonce do Turecka.

Milan Škoda – Škoda bude první volbou za Necida. A bude velice platným hráčem, neboť bude důrazně platným elementem do závěrečné české zteče.

David Lafata – Sparťanský kapitán Spartě vystřílí titul, na Euru se však příliš do hry nedostane. Šampionát pro něj bude poměrně trpkou, leč zaslouženou rozlučkou!