„Doufám, že bezpečnostní složky co nejdříve rozkryjí, kdo tvoří a kdo stojí za touto ‚úderkou‘, která v sobotu řádila na různých místech v Praze,“ uvedl v neděli odpoledne Jiří Ovčáček. Podle jeho slov je zřejmé, že o skupinu zakuklenců se už začal zajímat také Hrad.

Na internetu se zatím čile spekuluje, kdo skupinu vedl a kdo ji organizoval – psali jsme o tom ZDE.

Nejdál zatím zašel předseda Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek. Ten na svém blogu tvrdí, že celá akce je provokace a že může jít o čin řízený z ministerstva vnitra.

Policie odmítá, že by zakuklenci byli provokatéři z jejích řad. "Kategoricky odmítáme, že by maskovaní muži byli policisté, jednalo se o radikální extrémisty, uvedl pro Týdeník policie policejní mluvčí Jan Daněk. Muže v hnědé bundě prý nikdo nezná a nikdo neví, že by u policie pracoval.

Ať už na proimigrační shromáždění útočili zakuklení neonacisti, nebo byla celá akce někým řízena a koordinována, mělo by se to rychle a řádně vyšetřit.

Sílící spekulace nejsou nikomu příjemné. Zvlášť, když si uvědomíme, že nějací agresivní zakuklenci útočili také na žižkovské centrum Klinika, které uprchlíkům pomáhá.

A máme tu ještě jedno napadení. Reportéři z Českého rozhlasu tvrdí, že někdo napadl přenosový vůz během protiislámské demonstrace na Hradčanském náměstí. Když novináři požádali o pomoc, tak policisté prý nereagovali adekvátně.

„Dneska se nám na Hradčanském náměstí snažili dobýt do přenosového vozu někteří demonstranti. Třískali do oken a rvali za dveře. Jednomu se to dokonce podařilo a sahal po technice. Další nás odpojili od elektrocentrály. Když jsme požádali policisty o pomoc, řekli nám, cituji: "Můžete si za to sami, protože lžete, najměte si svojí vlastní ochranku.“ Toto uvedl reportér Filip Titlbach.