Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kdo nepije pivo, není Čech! Čtěte 9 zajímavostí o zlatavém moku a utřete si slinu!

Mňam!
Zdroj: profimedia.cz
Česká pivní kultura je kapitola sama pro sebe. Věděli jste, že díky pivu se staly skutečné průlomy nejen v českých dějinách?

Češi a chmel patří k sobě.

Tohle je 9 zajímavostí, které byste jednoho dne měli předat i svým dětem.

1) I když se o pivu často mluví jako o nápoji, po kterém se tloustne a který škodí našemu zdraví, opak je pravdou. Samotné pivo je naopak velmi prospěšné našemu zdraví. Obsahuje spoustu vitaminů a minerálů. Jen se musí pít s mírou. Ideální dávka jsou dva půllitry pro muže a dvě třetinky pro ženy každý den.

2) Pivní břicho na pivo svalujeme také neprávem. Ve skutečnosti je velmi málo kalorické, v půllitru je jen 200 – 250 kalorií, což je mnohem méně než u limonád, slazených minerálek nebo stoprocentních džu­sů.

3) Úplně nejstarší recept na výrobu piva, který se zachoval, je starý přes 5 tisíc let. Našli ho vytesaný do kamenných destiček a má formu písní. Takže písně k pivu rozhodně patří!

4) Na světě v současnosti najdete asi 400 druhů piv. Ráj pro jeho milovníky není jen u nás, ale je zcela určitě v Belgii, protože tam mají nejvíc pivních značek.

5) Nejdražší pivo na světě koupíte v Londýně, konkrétně v baru Bierodrome. Tam totiž prodávají lahvové pivo Vielle Bon Secours, kterým se rozhodně neopijete, protože jedna lahev stojí tisíc dolarů!

6) Nejpopulárnějším pivem na světě je světlé spodně kvašené pivo plzeňského typu. Ještě aby ne!

7) Ve starobylé říši Inků připravovali kukuřičné pivo velmi zajímavým způsobem. Osmi až desetileté dívky rozkousávaly kukuřici na kaši a pak ji plivaly do nádob s horkou vodou. Směs se pak nechala několik týdnů uležet, sliny a zákal se následně odfiltrovaly a pivo bylo na světě! Mňam!

8) Podle průzkumů se nejhorší pivo vaří v Americe. Neumějí to ani v Austrálii, Číně a Itálii.

9) I když v Americe neumějí vařit pivo, prezident Obama se rozhodl, že je na čase změnit v Bílém domě řád věcí a začal ho tam vařit. V současnosti platí za přísady a pivovarnické zařízení a je tak prvním prezidentem v historii, který vaří své vlastní pivo přímo v Bílém domě!

Související články

Další články