Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Kdo nejí párky, kdo si nedá ani kávu a pro koho neexistují k snídani míchaná vajíčka? Článek pro všechny „any“!

K jaké skupině byste se přiklonili vy?
Zdroj: archiv
Jak jste na tom s jídlem? Je něco, co vysloveně nejíte, a to z nějakého jiného důvodu, než je jen nechutenství? Pokud jste zmateni a absolutně netušíte, jaký je rozdíl mezi vegany, vegetariány a dalšími "any", trochu vám pomůžeme. Máme pro vás přehled všech těchto odhodlanců!

Vyznáte se v nejrůznějších druzích strávníků? Jeden nejí maso, druhý zase vejce, kdo se v tom má vyznat. My pro vás máme přehledný seznam všech „anů“. Podívejte se a třeba se někam zařadíte.

1. Makrobiotik

Právě pro tuto skupinu je naprosto zakázané maso, mléčné výrobky a dokonce i některé druhy obilovin. Navíc si s vámi makrobiotik nedá ani šálek kávy, ani sklenku vína.

2. Pescetarián

Zvláštní obměna vegetariána, která si toho dopřeje víc. Přestože nejedí maso, rybou nepohrdnou a mlsají vejce i mléčné výrobky.

3. Frutarián

Lidé tohoto vyznání neomezují svobodu zvířat a dokonce ani rostlin. Jedí pouze to, co spadne na zem, což je opravdu dost úzký výběr, nemyslíte?

4. Vitarián

Podstatou vitariánství je syrová strava, nic se nevaří. Pochutnávají si tak na syrové zelenině, ovoci nebo dalších plodech.

5. Vegan

To samé co vegetarián, akorát ještě k tomu si zakažte mléčné výrobky i vejce.

6. Vegetarián

Člověk, který nejí maso ani výrobky ze zvířat. Neexistuje pro něj nic, kvůli čemu by se muselo zabít zvíře.

Související články

Další články