Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Kdo může za útoky Islámského státu v Evropě? Sama trapná Evropa

Ajúb Chazzání, útočník z rychlovlaku do Paříže.
KOMENTÁŘ: Jmenuje se Ajúb Chazzání, hlásí se k Islámskému státu a chtěl vystřílet vlak na lince z Amsterdamu do Paříže. Kdo za tento plánovaný útok může? Radikálové pochopili, že Evropa je slabá a neumí se rozhodovat. Takže Evropa je také zranitelná. Za nárůst terorismu si může Evropa sama.

Tajné služby o něm vědí, že se vrátil ze Sýrie, kde bojoval po boku vrahů z Islámského státu. Přesto si Ajúb Chazzání užíval svobody, cestoval si po Evropě a plánoval masakr.

Dělal to tajným službám přímo pod nosem. Agenti se na jeho konání dívali tak dlouho, až se rozhodli, že Chazzání vlastně není nebezpečný. Místo toho, aby ho agenti a pak soudy zašili do kriminálu, tak se rozhodli, že vlastně už nebezpečný není.

Evropa je pomalá a neumí se rozhodovat. Než něco projde schvalovacím procesem byrokratů, tak to trvá hodně dlouho. Mezitím si můžete opatřit kalašnikov a plánovat krvavý džihád.

Evropa je neschopná a slabá a pro radikální islamisty je snadným cílem.

V Evropě by měl platit zákon, že kdokoliv bojuje po boku IS, patří automaticky do kriminálu. A ne že se bude potulovat vesele od Londýna do Prahy, z Prahy do Bruselu a pak třeba do Říma. A tajné služby ho budou jen sledovat jak rybičku v akvárku a modlit se, že se z něho nestane dravá piraňa.

Dokud tento zákon v Evropě nebude, budeme snadným terčem džihádistů. Dokud nezačnou nabíjet svůj kalašnikov, tak prostě vědí, že je na ně celá ta partička kolem Bruselu fakt krátká.

Mohlo by vás zajímat

Další články