Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kdo může za nákazu ebolou? Lékaři konečně určili "pacienta nula", tomu nebudete věřit!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Začalo to jako strašák vzdálený tisíce kilometrů, končí to jako reálná obava o celosvětovou epidemii. Eboly se už regulérně bojí úplně všichni, protože smrtelný vir se z Afriky, kde byl původně izolován, rozšířil už do Evropy a Ameriky a stačil k tomu jediný letecký převoz mezi kontinenty

Do USA zamířil nakažený lékař a do Evropy zase španělský misionář, který nemoci podlehl. A smrtelný vir se zase zdá o krok blíž. Kde se vlastně vzal a kdo je tzv. "pacientem nula", od nějž se nemoc rozšířila, to se povedlo zjistit až nyní.

Žil ve vesnici Meliandou v Guineji a bylo to teprve dvouleté batole! Jeho tři nejbližší příbuzní zemřeli, stejně jako dítě, na ty samé příznaky, které se ale zprvu přisuzovaly krvácivé horečce Lassa, nyní má vir na svědomí asi necelý tisíc lidských životů.

K závěru o pacientu nula došli dle zkoumání historie výskytu a nákazy viru vědci z odborného magazínu New England Journal of Medicine a dvouletý "pacient nula" onemocněl virem v prosinci roku 2013, za čtyři dny od prvních příznaků pak zemřel, nejspíš snědl závadné maso nebo ovoce.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články