Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kdo má dostat Lucii Vondráčkovou na kolena? Právnická hvězda slavných, která neprohrává!

Prohlášení Vondráčkové a Plekance se liší.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 19 fotografií
Všichni byli asi překvapeni, když se na scéně ohledně rozvodové bitvy Tomáše Plekance (35) a Lucie Vondráčkové (38) objevila advokátka Lenka Radoňová. Zasvěcení totiž vědí, že vlivní, bohatí a slavní si ji berou pokaždé, když chtějí u soudů uspět. Koho všeho zastupovala?

Když se řekne její jméno, právníkům protistran se často zježí všechny chlupy na těle a svým klientům pomalu doporučují, aby se raději s druhou stranou domluvili. Má totiž vysokou úspěšnost a nestává se, že by neuspěla. „Co sleduji profesní dráhu kolegyně a její známé případy, nevím o jediném, v kterém by neuspěla. Má velký přehled a za svou práci můj respekt,“ říká jeden z pražských právníků na adresu Radoňové.

Proč Pleky vyměnil právníka?

Ta začala Tomáše Plekance zastupovat poté, co se nepovedlo domluvit klidný a tichý rozvod v České republice. „Dokud to vypadalo, že se Tomáš s Lucií dohodnou v klidu, dostal případ na starosti JUDr. Michal Račok. Už kvůli tomu, že právě jeho žena dělala Lucii před lety předmanželskou smlouvu. Jakmile se ale ukázalo, že Lucie dohodu s manželem neakceptuje a letěla se rozvádět do Kanady, případ převzala Mgr. Lenka Radoňová. Přece jen to bude lítá právní bitva a s těmi má ona bohaté zkušenosti,“ tvrdí další z advokátních zdrojů.

Výčet jmen, která zastupovala u soudu i mimosoudně, je obdivuhodný. Nechybí mezi nimi herečka Simona Babčáková, nedávno zesnulý kytarista Radim Hladík, dále pak Ondřej Vetchý, Jan Révai, dlouhá léta se po právní stránce stará i o záležitosti producenta Františka Janečka.

Její slavní klienti

Ale jedeme dál: mezi jejími klienty nechyběla ani Sandra Nováková, která získala milion korun za své očerňování kvůli minulosti jednoho příbuzného, neporažena odešla i v případě herce a režiséra Romana Štolpy, z kterého novináři dělali alkoholika, jenž neplatí alimenty.

Pochvalné recenze by na ni udělala ale i Mahulena Bočanová, Hana Zagorová, Sagvan Tofi, Štefan Margita nebo kolegyně Věra Sedloňová, pro niž vymohla omluvu a 250 tisíc od Josefa Rychtáře, jenž ji urážel kvůli tomu, že byla rozvodovou advokátkou jeho exmanželky Dariny Nové. O dalších vlivných a slavných se ale ani neví.

Měla by se Lucka radši domluvit?

„Kdybych byla na místě Lucie Vondráčkové, asi se s Tomášem raději domluvím. S Radoňovou fakt nebude mít lehké pořízení,“ přidala názor na právnické eso Tomáše Plekance další z kolegyň.

To Vondráčková natolik věří tomu, že rozvod i péče o děti se budou řešit v Kanadě, že si v Česku ani právní pomoc nevyžádala. Zatímco Tomáš má tedy jak českou, tak montrealskou právničku, které vše navzájem konzultují, zpěvačka se spokojila s kanadskou advokátkou.

Související články

Další články