André Bouchet (49) se narodil v Paříži, ale jeho osudem mu byla Pevnost Boyard, kde hraje už od roku 1990. Kvůli jeho trpasličímu vzrůstu mu byla svěřena role Paklíče, v originále Passe-Partout.

Jedině on znal každé zákoutí pevnosti a mohl soutěžící co nejrychleji přepravit z místa na místo. Tajná schodiště, místnosti a zkratky. Na to byl Paklíč mistr. Kromě toho po každém úkolu zamykal místnost, ze které soutěžící unikli. Prostě malý průvodce s velkým srdcem. A nenechte se zmást malou postavou, je to pěkně zdatný padesátník, což na vlastní kůži vyzkoušel i první český kapitán na Pevnosti Jakub Prachař (33).

„Běhal jsem hned za Paklíčem a musím říct, že jak jsou malí, tak jsou hrozně rychlí, uběhat to s Paklíčem byla asi nejtěžší věc. Paklíč byl výbornej a já jsem zjistil, proč jsou to liliputi – protože na kamerách není vidět, když nás rovnal do záběru, abychom před kamerami vypadali hezky, na obraze to pak dobře vypadá, ale není vidět, že to dělá, takže to je podle mne ten hlavní důvod liliputství.“

André je ve Francii celebritou dodnes. Když ho fanoušci odchytnou, hned si s ním fotí selfíčka. On s nimi milerád pózuje.

Svoji kariéru začal vystupováním ve videoklipu, ale proslavila ho až Pevnost Boyard. Na castingu totiž hledali trpasličího herce a André byl pro roli Paklíče jako stvořený! Pokud zrovna nenatáčí Pevnost, pracuje v pařížském metru! No řekli byste to do něj?