Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Kdo je Viktor Dvořák alias filmový Havel: Z dramatického kroužku k roli prezidenta

Kdo je Viktor Dvořák alias filmový Havel: Z dramatického kroužku k roli prezidenta
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 10 fotografií
herec
Již brzy budou lidé moci v českých kinech navštívit snímek Havel, v němž se hlavní role zhostil herec Viktor Dvořák (40). Jeho podoba s bývalým prezidentem Václavem Havlem (†75) lidem vyrážela dech už na fotkách z natáčení a v traileru si nešlo nevšimnout, že Dvořák dokonale napodobil i vadu řeči. Kdo vlastně tento nadaný umělec z Českých Budějovic je?

Viktor Dvořák se narodil 7. října 1979 v Českých Budějovicích. Hraní si poprvé zkusil už jako dítě v rámci dramatického kroužku na základní umělecké škole. Později se rozhodl vystudovat gymnázium a po úspěšném odmaturování byl přijat ke studiu na DAMU.

Ačkoliv se Dvořák ke studiu DAMU sám rozhodl a podařilo se mu ho i úspěšně zakončit, myslí si, že žádná škola z člověka herce neudělá. „Herec k tomu, aby hrál divadlo, školu nepotřebuje. Hrát nenaučí žádná škola. Ale myslím si, že je dobrá už tím, že máš ten papír, abys nebyl jenom tak na ulici,“ řekl filmový Havel v rozhovoru pro web Ostravablog.cz.

„Žádnou jistotu to nepřinese, ale škola ti dá plno zkušeností, jsi tam jistým způsobem hájený, můžeš plno věcí zkazit, aniž by se strašně moc stalo. Zkoušíš, zjišťuješ, co je potřeba po řemeslné stránce, co všechno musíš, co nesmíš. Takže v tom je škola strašně důležitá, že si to člověk vyzkouší,“ dodal Dvořák s tím, že díky škole lze získat i kontakty a dát světu vědět o sobě.

První angažmá Viktora Dvořáka

Po vysoké škole Viktor Dvořák na čas zakotvil v Moravském divadle Olomouc. Jeho první hrou se staly Bouřlivé výšiny, kde si zahrál Lintona Heathcliffa. Rolí i představení už má nyní na kontě mnohem víc a zahrál si v několika filmech i seriálech. Interakce s diváky v divadle je pro něj velmi důležitá, před kamerou ji ale bohužel nezažije. „Děkovačku potřebuju k tomu, abych se s lidmi pozdravil. Potlesk je velké, důležité měřítko pro herce, ale není absolutně směrodatné,“ řekl Dvořák Ostravablogu.

Seriály a filmy s Viktorem Dvořákem

Dvořák se na televizních obrazovkách objevuje poměrně často, seriáloví příznivci ho mohli vidět například v seriálech Zdivočelá země, Redakce, Ohnivý kuře, První republika či Policie Modrava Ačkoliv film Havel je zatím Viktorovým největším úspěchem, už v roce 2019 se objevil v kritiky opěvovaném snímku Pražské orgie

Havel

Snímek Havel, který je inspirovaný divokými disidentskými léty Václava Havla a hlavní roli si zahrál právě Viktor Dvořák, bude v kinech už co nevidět. Českobudějovický herec se své roli skutečně oddal a snažil se dělat vše pro to, aby Václava Havla ztvárnil co nejdůvěryhodněji. Dlouho si pěstoval vlasy a následně je nechal znovu ostříhat a dokonce dokonale ovládl i vadu řeči, kterou prezident disponoval.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy