Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kdo je největší násoska a vy to nevíte? Tohle je 5 největších alkoholiků všech dob!

Kdo je největší násoska a vy to nevíte? Tohle je 5 největších alkoholiků všech dob!
Zdroj:
+ Další fotografie
Máte občas pocit, že to s pitím přeháníte? Tak buďte v klidu. Máme pro vás 5 významných lidí, kteří se toho rozhodně nebáli!

Každý z nás to občas přežene s alkoholem. A i když jste mezi svými přáteli považováni za největšího alkoholika, tak vás hodně rychle vyvedeme z omylu. Tihle slavní lidé v tom frčeli více, než vy si umíte představit.

Ernest Hemingway

Přestože jeho díla vznikala pod vlivem démona alkoholu, je jedním z nevýznamnějších autorů 20. století. Lásce k chlastu propadl natolik, že při své tvorbě vymyslel dokonce několik alkoholických koktejlů. Dlouhé hodiny psaní si přece musí člověk umět zpříjemnit, nebo ne?

Edgar Allan Poe

Byl to chytrý chlap, takže i on časem zjistil, že pod vlivem vznikají mnohem kvalitnější výtvory než za střízliva. Kvůli své lásce k alkoholu, kterému dočista propadl, byl několikrát vyhozen z armády. Traduje se historka, že prý popíjel absint s příměsí halucinogenů Tímto si můžeme ospravedlnit jeho pozdější jednání - například si vzal svou třináctiletou sestřenici.

Winston Churchill

Tento významný politik a vojevůdce se netajil svou slabostí pro tvrdý alkohol Kombinací několika skleniček whiskey denně dokázal dát dohromady demoralizovaný britský lid, uzavřít spojenectví mezi Británií, USA a Ruskem a porazit Hitlera, který měl ve své moci už téměř celou Evropu. Jaké z toho plyne ponaučení?? No posuďte sami.

Alexandr Veliký

Je považován za jednoho z největších vojevůdců historie. Mimo válčení miloval plné sklenice vína. Říká se, že víno pil prakticky pořád. Docela slušná práce. Ale je známo, že opilý člověk nejedná moc smysluplně. To samé se stalo Alexandrovi. Jednou byl prý tak opilý, že omylem zabil svého nejlepšího přítele. To naštve.

Benjamin Franklin

Byl jedním ze zakládajících otců moderních Spojených států amerických. Jeho velkou láskou bylo pivo, které zbožňoval tak, jako miminka milují mateřské mléko.

Související články

Další články