Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Kdo je lékař Vlastimil Voráček z olympijské zkázy: Odmítač vakcinace s vírou v kloktání

Vlastimil Voráček s tenistkou Petrou Kvitovou
Zdroj: Se souhlasem Petry Kvitové
nákaza u olympioniků

Ortoped Vlastimil Voráček, který má při reprezentačních zápasech na starosti české tenistky, způsobil pořádný skandál. Kvůli tomu, že neočkovaný letěl letadlem s českými olympioniky a část z nich nakazil, se nyní řeší i jeho lékařské praktiky.

Část fanoušků českého tenisu nejspíš bude znát tvář ortopeda Vlastimila Voráčka, který byl podle dostupných informací pacientem 0 na palubě leteckého speciálu do Japonska s českými olympioniky. Někteří ze sportovců se nakazili a přišli tak o možnost reprezentovat Českou republiku a splnit si svůj sen sportovat na olympiádě.

Podle informací serveru iDNES.cz Voráček odmítl očkování proti nemoci covid-19, kterého nebyl příznivcem. Zároveň prezentoval i svérázné způsoby boje proti koronaviru. Mezi ně patřilo například kloktání ústní vodou, které podle jistých odborníků může pomoci snížit riziko šíření této nemoci.

Šedesátník Voráček žil velkou část svého života v Německu, kam emigroval s rodiči, když mu bylo deset let, tedy v roce 1968. Medicínu vystudoval v Rakousku, a pak se vrátil do Německa, kde dodnes pracuje v ortopedické ordinaci.

K léčbě českých sportovců se dostal díky svému přátelství s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a ortopedem Pavlem Dunglem. Nyní tak léčí mimo jiné tenistky Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou, Barboru Krejčíkovou nebo Markétu Vondroušovou. Český fedcupový tým ho však nejspíš za jeho poslední počin nepochválí.


Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy