Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Kdo je kdo v seriálu Rod draka: Herci zářili na premiéře v barvách svých válečných stran

Matt Smith, Olivia Cooke a Emma D‘Arcy na premiéře druhé sezony Rodu Draka.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
PREMIÉRA

Téměř dva roky jsme čekali na druhou sérii prequelu Hry o trůny, Rod draka. Slavnostní premiéra proběhla 3. června v New Yorku, kde samozřejmě nechyběly hlavní hvězdy seriálu Matt Smith, Emma D'Arcy a Olivia Cook. Jak je ovšem zřejmé, ve druhé sérii dostanou více prostoru i seriálové děti poslední jmenované. Jak řekl magazínu The New York Times Tom Glynn-Carney (29), který ztvárňuje jedno z nich, psychicky labilního krále, všechno se podělá.

První série Rodu draka se setkala na rozdíl od mnohých jiných prequelů s velkým úspěchem, a tak o tom, že bude pokračování, nebylo pochyb. Otázkou jen zůstává, kolik to bude řad.

Slavnostní premiéra proběhla v Manhattan’s Hammerstein Ballroom v New Yorku, kde nechyběly všechny hlavní postavy. Představitelka Rhaenyry Emma D'Arcy, která se prezentuje jako nebinární, dorazila v černém třpytivém saku a kožených kalhotách stejné barvy, čímž dodržela dress code užívaný v seriálu – tým Rhaenyry Targaryen černá, tým Alicent Hightower zelená. Stejně tak jej dodržel Matt Smith, který hraje miláčka žen Daemona, a z protějšího klanu Tom Glynn-Carney, jenž zase přišel v tmavě zeleném sametovém obleku.

Do popředí přichází Aegon II

Právě postava Glynn-Carneye bude mít v nadcházejících dílech jedno z hlavních slov, jelikož na konci první sezóny usedl na trůn. Zatím však na premiéře řekl deníku The New York Times jen tohle: "Takže... Všechno se podělá."

Za jeho seriálová trápení může především jeho bratr Aemond, který svým neuváženým činem rozdmýchal válku. Na premiéru však herec Ewan Mitchell dorazil v padnoucím saku a zelených ponožkách, jako by se nechumelilo. Zatímco seriáloví bratři si jsou i ve skutečnosti poměrně podobní, bez stříbrné paruky by málokdo poznal jejich sestru Helaenu, kterou hraje Phia Saban. Ačkoli dlouho nosívala blond vlasy, na této akci předvedla módní svěží zrzavý lob s ofinou.

Nový Joffrey

Rod draka se odehrává zhruba 200 let před událostmi Hry o trůny. Příběh druhé série má přímo navazovat na tu předchozí, můžeme se tedy těšit na napínavé politické pletichaření a tahanice o moc nejen mezi členy slavného rodu Targaryenů, kteří momentálně vládnou celému Západozemí.

"Vyvstává nám tu nový favorit, a sice uzurpátor Tom Glynn-Carney, jenž měl v jedničce jen málo prostoru, ale ve dvojce se rychle stává jednou z nejzajímavějších postav. Má v sobě kus Joffreyho, ale je zajímavější právě tím, že jeho zkaženost není tak absolutní a je spojena i s pořádnou dávkou vnitřní bolesti," uvádí recenzent webu Kinobox, který měl možnost v předpremiéře vidět část série.

Druhá série seriálu Rod draka má premiéru 16. června 2024.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy