Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Kdo je Jon Mariánek? Kontroverzní youtuber, co nesnáší Čechy a tlačí Vémolu do ringu

Kdo je Jon Mariánek? Kontroverzní youtuber, co nesnáší Čechy a tlačí Vémolu do ringu
Zdroj: Koláž eXtra.cz / Jon Mariánek
YOUTUBE

Jon Mariánek, jméno, které rezonuje na českých sociálních sítích jako málokteré jiné. Diskutovaný český youtuber a pracovní partner slavného amerického videotvůrce Jakea Paula, který momentálně žije v USA, se netají svými kontroverzními názory na Českou republiku. Mariánek byl před pár dny vyzván českým hercem a zápasníkem Jakubem Štáfkem na souboj. Mariánek odmítl a rovnou vyzval tuzemskou zápasnickou legendu Karlose Vémolu. Kdo je ale vlastně Jon Mariánek?

Český videotvůrce Jon Mariánek se široké veřejnosti vryl do povědomí teprve nedávno, prosadil se v Americe jakožto střihač populárního youtubera Jakea Paula, přičemž dříve pracoval i pro jeho bratra, rovněž youtubera, Logana Paula. Mariánek vyrazil dobýt svět a rád to dává veřejně na odiv. Extrovertní povaha Jona Mariánka se řadě lidí v České republice příčí, čemuž se nelze divit, když on Čechy pohrdá.

Mariánek se ve svých videích na sociálních sítích vymezuje proti České republice, uznává americkou povahu lidí a ta česká mu je proti srsti. Rád tedy provokuje, užívá si image „zlého kluka“ a chlubí se tím, čeho v USA dosáhl. Pracuje pro youtubera, kterého sleduje přes dvacet milionů lidí, začínal u něho jako střihač a povýšil na manažera.

Jon Mariánek, kterého na YouTube sleduje necelých 300 tisíc lidí, si ve svých provokacích vůči Čechům nebere servítky a tu a tam někoho i třeba vyzve na zápas v ringu. Okoukal to totiž nejspíš u svého chlebodárce Jakea, který získal sebevědomí, protože se nedávno utkal se zkušeným bojovníkem Benem Askrenem a suverénně ho rozdrtil.

Mariánek před časem vyzval českého rappera Ektora na souboj. Pozval jsem tě do ringu a řekl: ‚Pojď, v*le, rozdáme si to. Dám ti milion korun, když mě porazíš.‘ A ty mi ani neodpovíš, k*kote,“ řekl v jednom z videí. Nedostalo se mu odpovědi, ale ozval se někdo jiný – český herec a zápasník Jakub Štáfek. Ten řekl, že by se s Mariánkem rád utkal v čemkoliv, třeba i v šachách. Jon ale výzvu nepřijal, nelíbí se mu fungování české organizace Oktagon, která zápasy zprostředkovává. Štáfka sice odmítnul, ale k boji pobídl zkušeného fightera Karlose Vémolu. Mariánek si však stanovil, že by zápas musel být mimo Oktagon. Na Vémolovu reakci se stále čeká...


Související články

Další články

Nejnovější kauzy