Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kdo je John David Washington z filmu Tenet: Americký fotbalista v akčních rolích vystřídal svého slavného tátu

Kdo je John David Washington z filmu Tenet: Americký fotbalista v akčních rolích vystřídal svého slavného tátu
Zdroj: Warner Bros.
+ Dalších 6 fotografií
sláva
Do kin vstoupil dlouho očekávaný snímek Tenet, v jehož hlavní roli se objevil John David Washington (36). Doposud nepříliš známý herec, který se v Hollywoodu prosadil díky snímku BlacKkKlansman, měl ke svému nynějšímu povolání sklony dlouho a navíc má nadání v genech. V akčních rolích v podstatě vystřídal svého slavného otce Denzela Washingtona (65).

John David Washington, který aktuálně září v dlouho očekávaném akčním filmu Tenet, se narodil 28. července 1984 v Los Angeles. Je nejstarším ze 4 dětí slavného herce Denzela Washingtona. Ten mu pomohl k první roli ve svém snímku Malcolm X, John ji získal v 7 letech.

Už na základní škole si mladý Washington zamiloval americký fotbal, v jehož hraní do budoucna pokračoval nejen na školách, ale později i profesionálně. Byl členem hned několika týmů, profesionální sportovní kariéru ale v roce 2012 ukončil, aby se mohl intenzivně věnovat herectví.

V roce 2015 se John David Washington vrátil k herectví, a to v komediálně laděném seriálu Hráči z fotbalového prostředí. Velkým zlomem v jeho kariéře bylo o dva roky později obsazení do filmu BlacKkKlansman, ke kterému mu zčásti pomohl jeho slavný otec. Role mu vynesla i nominaci na Zlatý glóbus.

Tenet

Roli ve filmu Tenet získal John David Washington už bez pomoci svého otce a po přečtení scénáře si byl jistý tím, že do svého výkonu dá všechno. „Pro nás herce bylo klíčové, abychom chápali příběh a mohli odvyprávět jeho nejlepší verzi. Režisér s námi byl opravdu trpělivý,“ vysvětlil Washington.

Akční snímek byl pro Johna obrovskou výzvou už jen proto, že produkce nevyužívala zelená plátna a většina efektů byla jen praktická. Musel dokonce překonat i svůj dlouholetý panický strach z výšek. „Byly dny, kdy jsem nemohl vstát z postele. Po pár týdnech natáčení jsem měl obrovské obavy, že film nedokážu dokončit,“ přiznal syn Denzela Washingtona.

Soukromí Johna Davida Washingtona

John si sice soukromí hlídá, je ale ochoten se o některých i rozpovídat. Například když se ho slavná moderátorka Ellen DeGeneres zeptala na ženy, na rovinu přiznal, že je nezadaný. „Na společenské akce mě doprovází maminka,“ řekl tehdy s humorem.

Otázka vztahů ovšem Washingtona netrápí, jeho kariéra je teprve v rozpuku, jeho hvězda stoupá a není pochyb o tom, že místo starostí se ženami si raději užívá slávy a úspěchu, jež mu jeho poslední snímky přinesly.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy