Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kdo chce zabít Jessii? Naše Bardotka Olga Schoberová v hlavní roli má ve snímku jen dvě věty

Kdo chce zabít Jessii?
Zdroj: Se souhlasem Filmové studio Barrandov
+ Další 3 fotografie
film

Komedie Kdo chce zabít Jessii? vznikla díky tvůrčí spolupráci scenáristy Miloše Macourka a režiséra Václava Vorlíčka v polovině 60. let. V té době se komiksy u nás neuváděly, filmaři však měli možnost je alespoň parodovat. Pro diváky to tehdy byla obrovská zábava a podívaná, i když parodovanou předlohu neznali. Jaké zajímavosti jste o tomto snímku pravděpodobně nevěděli?

Filmová komedie Kdo chce zabít Jessii? má na na ČSFD velice slušné hodnocení 80 % a spoustu kladných komentářů. „Hodně hustá záležitost a v porovnání s ostatníma starejma českejma filmama asi nejoriginálnější film,“ uvádí například uživatel B!shop, který neváhal dát filmu plný počet bodů.

Zajímavosti o filmu Kdo chce zabít Jessii?

Hlavní roli ve filmu ztvárnila naše Bardotka Olga Schoberová, které byl scénář napsán na tělo. A to navzdory tomu, že ve snímku pronesla jen dvě věty.

První láskou Olgy Schoberové byl Kája Saudek. A byl to právě Saudek, kdo pro tento film vytvořil ilustrace.

A byl to také Kája Saudek, kdo Schoberové poradil, aby si odbarvila vlasy na blond a jejich hustotu doladila bohatým příčeskem, díky čemuž nakonec udělala kariéru.

Scénář vytvořilo autorské duo Václav Vorlíček a Miloš Macourek za tři týdny (zdroj: kniha Pane, vy jste režisér!)

Inspiraci našli tvůrci v komiksech se superhrdiny, které tu zůstaly po válce po Američanech.

Do role Supermana byl obsazen slovenský kulturista Juraj Višný. Za roli dostal honorář 10 000 Kčs.

Původně měl vzniknout americký remake tohoto snímku. Američané odkoupili práva a chystali se natáčet barevně. Československá verze je černobílá, protože „bubliny“ od Káji Saudka nešly v našich podmínkách naroubovat na barevný film. Z natáčení ale nakonec kvůli srpnu 1968 sešlo.

Související články

Další články