Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Kdo byly oběti šíleného střelce v Permu: Nadaný houslista i známá lékařka

Na univerzitě v ruském Permu se střílelo.
Zdroj: Profimedia
tragédie

Tragická střelba na univerzitě v ruském Permu po sobě zanechala 6 mrtvých a 29 zraněných. Kdo jsou oběti šíleného osmnáctiletého střelce Timura Bekmansurova (†18)?

Univerzita v ruském městě Perm připomínala v pondělí peklo na zemi. Šílený střelec Timur Bekmansurov tam pozabíjel šest lidí a dalších devětadvacet jich zranil. Teprve osmnáctiletý Bekmansurov vtrhl do budovy školy zničehonic a začal zběsile střílet loveckou zbraní, kterou podle listu Daily Mail vyrobili v Turecku. Devět z obětí v nemocnici stále bojuje o život. Bekmansurov chtěl prý zničit všechno. Jak sám uvedl: Svět je prohnilý a vy jste prohnilí uvnitř."

A kdo jsou oběti řádění šíleného střelce? Nejstarší z nich je šestašedesátiletá Margarita Engausová. Na univerzitě pracovala jako lékařka a všichni ji znali. V době útoku zrovna po univerzitě doprovázela děti do univerzitní botanické zahrady. Děti útok přežily, ona však ne.

Dalším zastřeleným je devatenáctiletý Jaroslav Aramlev. Nadaný houslista byl zároveň i výborným studentem, který měl talent na robotiku. „Právě teď pláču. Nerozumím tomu, proč se tohle stalo právě jemu. Jak se tohle mohlo stát?“ neskrývala smutek nad ztrátou nadaného studenta profesorka Alla Bujanová.

Devatenáctiletá Jekatěrina Šakirová pak měla tu smůlu, že vrahovi vešla přímo do rány. Ten ji pak chladnokrevně zastřelil zblízka. Blízcí mladé Jekatěriny ji označují na sociální síti jako "holubičku“.

Nejmladší Bekmansurovovou obětí je pak osmnáctiletá Xenie Samčenková, která na univerzitu nastoupila tento rok. Kromě ní vrah zabil též čtyřiadvacetiletou učitelku Annu Ajgeldinovou z Udmurtska a devatenáctiletou Alexandru Mochovou, jejímž snem bylo stát se učitelkou matematiky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy