Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Kdo bude starostou Prahy 5?

Skalický se objevil na otevření nové budovy Penty Aviatika.
V Praze 5 stále nevznikla nová koalice. Tu původní před více než měsícem rozložili zelení v čele se svým místostarostou Lukášem Budínem. Ten měl ambici stát se starostou, ale to mu podle všeho nevyjde.

O nové koalici momentálně vyjednávají všechny strany zvolené do pětkového zastupitelstva, mimo jiné i Patrioti Praha 5 a Demokraté Jana Kasla.

„Pan Budín nepochybně nebude v žádném případě starostou. A to je pro mě důležitá zpráva. Jestli pan Budín bude v radě nebo nebude v radě, nebo jestli vůbec bude v zastupitelstvu to je jeho věc, do toho já nezasahuji ,“ řekl Tomáš Homola (Patrioti Praha 5 a Demokraté Jana Kasla), který osobně od Lukáše Budína požaduje omluvu za jeho slova z předvolební kampaně.

Přepis rozhovoru s Tomášem Homolou: Co říkáte na rozpad koalice a jaký na to podle vás měl vliv pan Skalický? Myslím si, že vliv pan Skalický na rozpad koalice měl.

Můžete potvrdit, že jste dostal nabídku od pana Budína vstoupit do koalice ANO, ODS, Zelení? Ne, já jsem od pana Budína žádnou nabídku nedostal a ani bych ji nepřijal. A ani bych ji nepřijal od pana Skalického. To, co se teď aktuálně děje, tak na to už pan Skalický nemá žádný vli. To je jen následek toho, co se stalo v posledním měsíci.

Takže si ani nedovede představit, že byste seděl s panem Budínem v jedné koalici? Takto ta věc nestojí. Pan Budín nepochybně v žádném případě nebude starostou, a to je pro mě ta důležitá zpráva. Jestli pan Budín bude nebo nebude v radě, nebo jestli pan Budín vůbec bude v zastupitelstvu, to je zcela jeho věc a já do toho nezasahuji.

Požadujete od něj pořád omluvu z předvolební kampaně? Požadoval jsem ji a stále to platí.

Související články

Další články