Stíhaný exšéf pražského dopravního podnik Martin Dvořák pořád tvrdí, že dopravní podnik rozhodně netuneloval. Je to ale pravda?

Kriminalisté si nyní detailně posvítili také na jeho matku Marušku. Zajímé je, kde tato žena sehnala 40 milionů na nákup luxusní vily na Madeiře. Podle novinářů z portálu lidovky.cz se kriminalisté domnívají, že tyhle obrovské peníze ve skutečnosti patří Dvořákovi a do „kasičky“ jeho matky přitekly právě z dopravního podniku!

Dvořák se zatím jen směje. Muž, který se pohyboval v těsné blízkosti Pavla Béma a zná se také s Ivem Rittigem (52), tvrdí, že jeho máma si na vilu v luxusním rezortu Palheiro Village prostě našetřila.

Co říká Martin Dvořák na toto závažné obvinění?

„K tomuto se vyjadřovat nebudu, to bych nechal na své matce. Velkou část zaplatila ze svého účtu. Určitou část si půjčila za běžný komerční úrok. Pokud vím, všechny prostředky byly vráceny i s příslušen­stvím,“ uvedl pro lidovky.cz Dvořák.

Dvořákovi a jeho matce (stejně tak lobbistovi Rittigovi) pořádně zavařil finanční analytik Jaroslav Kubiska. Tento muž, který má blízko k Rittigovi, se totiž rozhodl, že bude spolupracovat s policisty. Jeho svědectví je klíčové. Kriminalisté věří, že s jeho pomocí by mohli dostat celou partu kolem Rittiga za mříže.