Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Kde se Christina Aquillera setká s českými zpěváky? Na největší hudební akci východní Evropy s názvem Slovanský bazar!

To bude pořádná jízda!
Zdroj: Stanislav Bakalár
+ Dalších 8 fotografií
Ve středu 29. 6. proběhla v pražském klubu Steampunk další vydařená akce, a to koncert letošních reprezentantů - interpretů, kteří odlétají na mezinárodní hudební festival SLOVANSKÝ BAZAR ve Vitebsku. Jedná se o velmi prestižní záležitost, neboť tento monstrózní běloruský festival, který nyní slaví 25. výročí, je považován za „Eurovizi“ Východu. Samotný festival letos otevírá Christina Aquillera a nebudou chybět ani hvězdy jako Alla Pugačeva či Alexandrovci, se kterými si na místě zazpívá i česká muzikálová hvězda Michaela Nosková.

Poprvé za celou dobu existence festivalu byla na rok 2016 Česká republika poctěna tím, že akci bude pořádat v rámci festivalu Den české kultury.

Mnoho z letošních účastníků festivalu předvedlo svá čísla právě v tento večer, a to Olga Lounová, Hanna Pekhart, Zuzana Nová, Jarek Šimek, Helena Hamplová, houslista Michael Hejč či Nela Žáková, která bude zároveň na festivalu soutěžit v dětské kategorii.

Za dospělou kategorii naši republiku bude reprezentovat Michaela Gemrotová. Ve filmové kategorii bude Českou republiku zastupovat pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. Další účastníci Dne české kultury v Bělorusku jsou Eliška Ochmanová nebo Daniela Magálová s cimbálovou kapelou Lália. S interprety odlétá do Běloruska i moderátor Vlasta Vébr, který zároveň uváděl rozlučkovou akci ve Steampunku.

„Mrzí nás, že těsně před odletem jsme byli informováni, že neobdržíme žádnou podporu ze strany vlády na prezentaci naší kultury na tomto světovém festivalu slovanské kultury. O to příjemnější je, že někteří zpěváci, kteří o tomto festivalu slyšeli či v něm již vystupovali, si za své peníze zakoupili letenky a rozhodli se Den české kultury zrealizovat. Podporu vyjádřil jen pan prezident, který napsal zdravici jak festivalu samotnému, tak našemu Dni kultury ČR,“ dodává jednatel pořádající agentury Nari Models ing. Josef Čermák.

Vše můžete sledovat v přímých televizních přenosech, ale i na internetu na stránkách www.gck.by.

Partnerem Dne kultury České republiky je RP Security, s.r.o., v čele s Radovanem Panáčkem.

Po návratu všech interpretů z Běloruska proběhne koncert opět v pražském klubu Steampunk, a to 20. 7.

Související články

Další články