Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Kde bude pohřben Karel Gott? Přál si spočinout u rodičů. Ve hře je ale i rozhodnutí Ivany

Zdroj:
+ Dalších 9 fotografií
úmrtí
Karel Gott prožil bouřlivý život a odešel ve věku 80 let. Kde najde zasloužený klid? Ve hře je několik míst. Karel Gott vždy říkal, že by jednou chtěl ležet vedle své maminky a tatínka. Bude jeho přání splněno? Nebo bude zvoleno jiné místo?

Národem milovaný zpěvák Karel Gott (80) vždy věděl, že za mnohé vděčí svým rodičům. Mimo jiné mu odkázali vilu na Bertramce. Karel vždy říkal, že by jednou chtěl spočinout vedle nich. „Jednou bych chtěl být pochován u rodičů,“ řekl před lety v soukromé debatě se svými spolupracovníky. Jeho slova připomíná web Blesk.cz.

To by znamenalo, že Gott by našel poslední odpočinek na hřbitově v Újezdě u Svatého Kříže na Plzeňsku. V hrobce jsou pohřbeni jeho rodiče Marie a Karel a také oddaný přítel a řidič Olda Havránek, který odešel ve věku 78 let.

Druhá varianta je honosnější. Ale je otázkou, zda by si to skromný Gott sám přál. Významné osobnosti českého národa bývají pohřbívány na Slavíně na Vyšehradě. Je zde pohřben například Gottův kamarád Waldemar Matuška, který také prohrál boj s rakovinou.

Další varianty, například že bude Gottovi vybudována hrobka na Bertramce, nejsou příliš pravděpodobné. Hodně bude také záležet na rozhodnutí paní Ivany a Gottových dcer. Je možné, že Mistr před smrtí určil definitivně, kde by chtěl být pochován.

Související články

Další články