Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Kazma rozdává klaunské roušky zadarmo: Rýpl si při tom do blonďaté brněnské podnikatelky

Kazma rozdává klaunské roušky zadarmo: Rýpl si při tom do blonďaté brněnské podnikatelky
Zdroj: archiv Kazma
+ Dalších 9 fotografií
Známý špřímař Kazma (34) si rád dělá z lidí legraci, ale když jde do tuhého, ví, co je na místě a jak pomáhat druhým. Nechal ušít tisíce roušek, které bude zadarmo rozdávat těm, kteří to nejvíce potřebují. Zároveň poukázal na ty, kteří krizové situace využívají za účelem výdělku.

Že má Kamil Bartošek alias Kazma dobré srdce, dokázal již několikrát ve svých projektech. Například v nejnovější One Man Show pomohl umírajícímu Michalovi splnit jeho celoživotní sny. Více o tomto projektu se dočtete zde.

Tisíce roušek zadarmo

Nyní, když Českou republiku sužuje koronavirová epidemie, rozhodl se zapojit při pomáhání. "Dnes jsem četl, že se ta vládní opatření budou trochu prodlužovat. Karanténa a všechny ty věci, které s tím souvisejí, budou zkrátka trvat déle a budeme to všichni společně muset nějak zvládnout," řekl Kazma na úvod v nově přidaném videu na sociální síti.

"Viděl jsem, kolik maminek a lidí šije roušky po večerech pro ostatní a inspiroval jsem se. Nechal jsem vyrobit klaunský roušky, aby se na sebe lidi mohli aspoň trošku smát na ulicích," pokračoval.

Dále zmínil, že zpozoroval několik lidí, kteří s rouškami obchodují a protože není držgrešle, rozhodl se, že veškeré roušky rozdá zadarmo těm, kteří to nejvíce potřebují. "Viděl jsem na Instagramu, že s tím pár lidí kšeftuje, nějaký holky z Brna, tak jsem si řekl, že všechny tyhle roušky dáme lidem, kteří to potřebují, zadarmo," při pronesení těchto slov si z mikiny napůl strhl nápis "žij život, dokud to jde". Po menší úpravě nápis zněl "nebuď kokot, dokud to jde".

Nejprve ve videu ukázal jednu krabici s rouškami a poté zaměřil kameru na dalších x krabic plných roušek. "V tomhle balíku jich je tisíc a protože si myslím, že každý by měl pomáhat podle toho, jak může, tak jsem vzal nějaké peníze, které jsem měl navíc a udělal jsem toho trošku víc, aby se dostalo na co nejvíce lidí," vysvětlil.

Nakonec vyzval všechny, kteří vědí o někom, kdo roušky potřebuje, aby se mu ozvali. "Chtěl jsem vás poprosit, pokud víte o nějaké instituci, na kterou se ještě nedostalo a vláda se na ně zkrátka vyprdla, tak mi napište na Instagram a my vám to tam dovezeme. Stejně je karanténa a nemůžeme nic dělat, tak alespoň trochu pomůžeme," řekl Kazma na závěr. Podívejte se do fotogalerie, kolik roušek nechal vyrobit.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy