Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Káže vodu, pije víno: Zakladatelka BLM má luxusní dům za 1,4 milionu dolarů v bílé čtvrti

Káže vodu, pije víno: Zakladatelka BLM má luxusní dům za 1,4 milionu dolarů v bílé čtvrti
Zdroj: profimedia.cz
Black Lives Matter
Hnutí Black Lives Matter (na černošských životech záleží) utržilo ránu pod pás ze svých vlastních řad. Jeho spoluzakladatelka, černošská aktivistka Patrisse Cullors, totiž vyvolala vlnu kritiky poté, co si v převážně bělošské čtvrti Los Angeles koupila luxusní sídlo za 1,4 milionu dolarů. Sama přitom vystupuje proti kapitalismu, navíc není jasné, kde na sídlo vzala peníze, protože její finance jsou neprůhledné.

Pořádnou vlnu kritiky nejen v Americe vyvolala spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter (BLM). Jak informoval například server The Daily Mail, černošská aktivistka Patrisse Cullors si v Los Angeles pořídila luxusní rezidenci.

Uvnitř luxusního sídla, které leží v převážně bělošské čtvrti, jsou tři ložnice se třemi koupelnami. K domu navíc patří rozlehlé pozemky, a také domek pro hosty, který stojí samostatně. Za tohle všechno Cullors zaplatila pořádný balík - v přepočtu 1,4 milionu dolarů.

Hlásí se k marxismu

Právě vysoká částka, kterou aktivistka za dům zaplatila, pobouřila velkou část lidí, včetně příznivců BLM. Není totiž jasné, kde Cullors vzala na sídlo peníze, protože její finance jsou neprůhledné. Agentura AP ale zároveň uvádí, že hnutí BLM jenom v loňském roce dostalo darem přes 90 milionů dolarů. Někteří kritici tak míní, že část peněz zpronevěřila.

Velkým trnem v oku kritiků známé aktivistky je i to, že se Cullors hlásí k marxistickým hodnotám a odsuzuje kapitalismus. Ani to jí ale nebránilo v plánu pořídit si dům v přepočtu za 32 milionů korun. Lidé se tak zlobí, že Cullors, která je podle magazínu Times jednou z nejvlivnějších žen světa, káže vodu, ale sama pije víno.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy