Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Káže vodu, pije víno: Greta má velké psy, klima znečišťují víc než dva teréňáky

Káže vodu, pije víno: Greta má velké psy, klima znečišťují víc než dva teréňáky
Zdroj: Instagram, Profimedia.cz
+ Dalších 16 fotografií
pokrytectví
Za poslední půlrok se vůbec poprvé tváří spokojeně. Greta Thunberg (16) se z „turné“ po Americe vrátila do rodného Švédska. Táta byl na cestách s ní, na mladou aktivistku tak doma čekala maminka, mladší sestra a dva velcí psi. Od Grety, která burcuje k řešení klimatické krize, je přitom nezodpovědné taková zvířata chovat. Podle studie znečišťují ovzduší více než terénní automobil!

Cestou domů se Greta Thunberg (16) stačila i ztrapnit fotkou z vlaku, když tvrdila, že musela sedět na zemi. A vyšlo najevo, že ve skutečnosti si hověla v první třídě s obsluhou. Krátce po příjezdu do rodného Stockholmu je kolem mladé aktivistky znovu rušno!

Greta je totiž majitelkou dvou velkých psů. Vzhledem k tomu, že vyzývá k urychlenému řešení klimatické krize, je to nehoráznost. Za jedním takovým zvířetem totiž za rok zůstává uhlíková stopa, která prý odpovídá potravě vyprodukované na 1,1 hektaru půdy. Oproti tomu vůz Land Rover takto znečistí pouze 0,84 hektaru. Alespoň to uvádí kniha Čas sníst psa? Opravdový průvodce trvale udržitelným životem (anglicky Time to Eat the Dog: The Real Guide to Sustainable Living).

Otázka, zda dva psi nejsou pro Gretu až příliš velký přepych, je rozhodně namístě.

Navíc je nesmysl chovat zvířata, jež takto výrazně znečišťují klima, a potom se vztekat kvůli přeplněným vlakům. Kdyby Thunberg neměla ani jednoho psa a po Evropě jezdila teréňákem, stále by přírodu šetřila mnohem víc. Tak schválně, jestli si to uvědomí...

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy