Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Každý má občas smůlu, ale tohle je vážně moc!

Ten chlap může být rád, že žije!
Ten chlap může být rád, že žije!

Pracuji jako zedník. Jednoho dne jsem pracoval sám na stavbě domu. Po dokončení mi zbylo asi 250 kg cihel na střeše. Sešel jsem tedy dolů, tam jsem přes kladku vytáhl nahoru po laně prázdný sud, do něhož jsem chtěl uložit zbývající cihly…

Lano jsem dole pevně zabezpečil a šel jsem na střechu naložit cihly do sudu. Po naložení všech cihel jsem sešel opět dolů, abych spustil sud s cihlami. Jenže vážím pouze 75 kg. Takže ve chvíli, kdy jsem lano odvázal a držel jen v ruce, zapůsobila gravitace. Sud sám o sobě váží 25 kg a naložen byl 250 kg cihel. Došlo mi, že moje váha 75 kg nemohla udržet tak těžký sud.

Než jsem si to uvědomil, byl jsem v prudkém pohybu vzhůru. Sud, který byl na úrovni střechy, naopak letěl dolů. Zhruba na úrovni třetího patra jsem se srazil se sudem, což mi způsobilo naražení hlavy a krku a zlomeninu lícní kosti. Dále jsem pokračoval směrem vzhůru, až jsem se zastavil s prsty v kladce. I přes velkou bolest jsem se však držel lana. V tom samém momentě sud s cihlami dopadl na zem a rozbilo se mu dno. Já jsem byl se svými 75 kg nahoře, sud vážící pouze 25 kg dole. A to nemohlo vydržet dlouho. A tak jsem hned letěl zase dolů a prázdný sud naopak nahoru.

Zhruba na úrovni třetího patra jsem se opět setkal se sudem, tentokrát prázdným. To vysvětluje zlomeniny obou kotníků. Dále jsem pokračoval směrem dolů, kde jsem prudce narazil na zem. Z toho jsem měl poškozená kolena a sedací kloub. V bolestech jsem pustil lano, na jehož druhém konci přes kladku visel prázdný sud beze dna. Působením gravitace se ocitl v prudkém pohybu dolů, přesně do míst, kde jsem bezvládně ležel. To mi finálně způsobilo tři zlomená žebra.

Související články

Další články