Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Každá jízda končí: Karlos Vémola promluvil o definitivní tečce za kariérou, termínu i soupeři

Karlos Vémola dorazil po operaci ruky.
Zdroj: Se souhlasem Oktagonu
+ Dalších 14 fotografií
oktagon

Když Karlos Vémola prohrál v zápase s Patrikem Kinclem, přišla řada otázek, co bude se zápasníkem nyní. Nechal se totiž slyšet, že pokud skutečně nedokáže Kincla porazit, přijde zkrátka o vše. „Každá jízda jednou končí. Buď budu na špičce, nebo to nebudu dělat vůbec,“ nechal se slyšet v podcastu fightcast.one Vémola. MMA bijec promluvil o konci kariéry a řekl přesně, kdy k tomuto kroku dojde. Na vrcholu ho čeká už jen poslední rok! 

MMA bijec Karlos Vémola má za sebou mnohaletou, úspěšnou zápasnickou kariéru. Za dobu svého počínání dokázal české MMA posunout na úplně jinou metu a dozajista se do jeho historie navždy zapsal. Jak se však zdá a jak se ostatně nechal sám bijec slyšet: „Každá jízda jednou končí.“

Po posledním zápase s Patrikem Kinclem, ve kterém Karlos zažil nepříjemnou porážku, se bijec přiznal, že se cítí být psychicky na dně. Svěřil se s tím, že svádí boj sám se sebou a neví, co má dělat. Nyní, poprvé od prohry, se o své pocity poprvé veřejně podělil v podcastu fightcast.one. Karlos se rozpovídal o tom, co bude dál. A promluvil o konci své profesionální dráhy!

Každá jízda jednou končí

Už po prohře s Kinclem si mnoho lidí myslelo, že Vémola náhle oznámí konec kariéry - to se ale nestalo. Myšlenky na tento scénář však fightera napadly: „Zápas dopadl, jak dopadl. Musím si přiznat, že moje tělo už to nedává. Musím si uvědomit, že kluky, které jsem dřív porážel, už nedávám, nedokážu dominovat. Každá jízda jednou končí a tohle byla velká jízda,“ rozpovídal se Vémola v podcastu a již bylo jasné, jaké téma bude následovat.

„Už jsem se s Oktagonem domluvil na zápas s Attilou Véghem. I když jsem se předtím nechal slyšet, že pokud nejsem schopný porazit Kincla, tak zápas s Véghem asi nemá cenu, protože on je lepší, ale dotáhnu to. U mě podaná ruka platí,“ pokračoval Vémola.

Vémola řekl, jak ukončí svou kariéru

Právě odvetným soubojem se slovenským zápasníkem Attilou Véghem by si Karlos přál ukončit svou kariéru. „Pokud Oktagon i Attila budou mít o ten zápas zájem, tak já do toho nastoupím. Bude to takové to Grand finále. Bude to můj poslední zápas, kdy se s touhle velkou jízdou rozloučím,“ šokoval. K zápasu by mělo dojít letos v říjnu. Souboj s Véghem ale není jediný, který by chtěl ještě stihnout.

I před tím ale fanoušci Karlose v kleci možná ještě uvidí. Vémola nyní usiluje o zápas na Štvanici, tedy na „nejkrásnějším turnaji roku“, jak popisují promotéři Oktagonu. „Pokud by mi k tomu Oktagon dal jako bonus navíc ještě Štvanici, tak já budu vděčný. Já bych si ten poslední rok kariéry užil na maximum, v závěru roku bych dal 4 zápasy, ať už dopadnou, jak dopadnou,“ říká.

Co bude dál? Karlos má jasnou vizi

A co má Karlos v plánu dál? V první řadě chce dát do kupy své zdraví, ale především plánuje být skvělým otcem a manželem. S bojovými sporty také zdaleka úplně neskončí - hodlá se věnovat mládeži a nadějným talentům. „Po zápase s Attilou se prostě budu věnovat jiným věcem. Výchově mladých a nových talentů, výchově mých vlastních dětí a trávení času s rodinou. Mě už žádný velký bohužel nečekají a plácat se v tom nebudu,” uzavřel.

O prohře s Kinclem se Karlos den po osudném střetu rozepsal i na svých sociálních sítích. V té době ještě fanoušky informoval, že kroky, které budou nyní následovat, musí ještě pečlivě promyslet.Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy