Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Kauza zmizelé Maddie pokračuje: Expolicista, co vedl vyšetřování, ukázal na rodiče

Zmizelá Maddie: Expolicista co vedl vyšetřování viní rodiče. Podezřelý je prý nevinný
Zdroj: Profimedia
hledaná

Bývalý policista, který před propuštěním vedl vyšetřování zmizelé Madeleine McCann, obviňuje její rodiče. Podezřelý Christian B. je podle něj nevinný. Informoval o tom deník Bild.

Bývalý vyšetřovatel Goncalo Amaral, který opakovaně činil nepodložená obvinění, že Gerry a Kate McCannovi zabili svou dceru - celosvětově známou hledanou dívku Madelaine McCann, nyní trvá na tom, že únos byl „pouze simulován“. Detektiv v důchodu vedl počáteční vyšetřování, když se tříletá Madeleine ztratila 3. května 2007 v prázdninovém komplexu Ocean Club v portugalském Praia da Luz.

Amaral byl odvolán jako vedoucí vyšetřování poté, co kritizoval britské detektivy a tvrdil, že sledují pouze vodítka, o jejichž prozkoumání je McCann sám požádal. Nyní v rozhovoru pro německý deník Bild tvrdí, že hlavní podezřelý Christian B. „nemá nic společného s Maddelaininým zmizením“. „Nebylo by to poprvé, kdy by byl případ vyřešen vymyšlením podezřelého,“ řekl v rozhovoru. Hlavními viníky zmizení jsou podle Amarala rodiče.

Simulovaný únos

„Německý státní zástupce by neměl pořád říkat, že má v ruce něco proti Christianovi B. Tak ho obviňte! Postavte ho k soudu! A vysvětlete mi, jak se někdo vloupal do bytu, aniž by po sobě zanechal otisky prstů nebo rukavice!“ nebere si servítky Amaral. To však nejsou jediná šokující slova z úst bývalého vyšetřovatele. Tvrdí rovněž, že místo činu bylo nakamuflováno.

„Dodnes nepochybuji, že únos byl pouze simulován,“ řekl Bildu. Dokazovat to má podle něj například okno, o kterém se doposud neví, zda bylo otevřené nebo zavřené. „Matčiny otisky prstů ukazovaly, že otevřela okno. Byly jediné, které se našly,“ dodal.

Žalobce Hans Christian Wolters ale Amaralova tvrzení odmítl a označil je za „zcela irelevantní“. Amaral vydal tři dny po uzavření případu v roce 2008 knihu s názvem Pravda o lži, ve které tvrdil, že McCannovi předstírali únos Maddie, aby zahladili stopy poté, co byla omylem zabita. Později se zúčastnil dokumentu pro portugalskou televizi, ve kterém tvrdil, že Madeleine je mrtvá, nedošlo k žádnému únosu a McCannovi skryli její tělo.

Související články

Další články