Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Kauza TikTok: Anna Šulcová se kaje. Byla jsem naivní, vzkazuje fanouškům

Zdroj: Archiv Anna Šulc / Koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
KAUZA
Úspěšná youtuberka Anna Šulcová (21) na svém Instagramu zveřejnila příspěvek, ve kterém podává vysvětlení k českým internetem omílané kauze TikTok. Úřad vlády měl poskytnout youtuberce a jejímu kolegovi Jakubu Gulabovi (22) půl milionu korun k propagaci očkování proti koronaviru na sociálních sítích.

Youtuberka Anna Šulcová a její kolega Jakub Gulab měli dostat půl milionu korun od Úřadu vlády za to, že pro vybrané sociální sítě, mezi které patří mimo jiné TikTok či Instagram, připraví kampaň k propagaci očkování proti covidu-19. Mladí tvůrci se však dočkali přívalu velké kritiky ze všech stran. Ke kauze se vyjádřila široká veřejnost, slavní internetoví tvůrci i odborníci na marketing.

Krátce poté, co kauza obletěla český internet, Anna Šulcová poskytla exkluzivní rozhovor pro eXtra.cz. „Upřímně? Byla jsem naivní. Celý rok se tématu koronaviru věnuju. Myslela jsem si, že když vytvoříme kampaň, která nebude mít s vládou a politikou nic společného, bude to stačit. Pak jsem pochopila, že využít k tomu oficiální hlas Úřadu vlády je problém,“ řekla populární videotvůrkyně, kterou odebírají statisíce lidí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Anna Šulcová (@anasulcova)

S odstupem se na svém Instagramu ke kontroverzní kauze vyjádřila i na sociálních sítích. „Dnes vyšlo poslední video z naší kampaně proti dezinformacím o očkování na COVID-19,“ začíná příspěvek Šulcová, která hned nato navazuje omluvou. „Mým jediným záměrem bylo nabídnout můj hlas k tomu, aby se odborné a faktické informace dostaly mezi co nejvíce lidí,“ popisuje své úmysly a konstatuje, že k tomu neměla používat oficiální hlas Úřadu vlády. „Měla jsem si uvědomit, že i dobrá kampaň pro očkování se dá politicky zneužít,“ zpytuje svědomí a tvrdí, že očkování je jediná možnost, jak se vrátit zpátky k normálnímu životu.

„Zklamala jsem vaši důvěru, kterou budu znovu hledat dlouho,“ píše svým fanouškům a dodává, že člověk dělá chyby. „I když ne vždycky je vidí celý národ. Vybrala jsem si to ale sama. Děkuji za všechny vaše reakce, byl to nejdelší týden v mém životě. Pomáhat budu i dál, jen si odteď budu dávat ještě větší pozor,“ uzavírá Anna Šulcová celou kauzu.

Související články

Další články