Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

KAUZA ŠŇUPAJÍCÍHO FOREJTA POKRAČUJE: Lhal policii, ale prasklo to!

+ Další 3 fotografie
Pamatujete si na kauzu šňupajícího hradního protokoláře Jindřicha Forejta? Kauza pokračuje šokujícím zjištěním: Forejt lhal policii.

Jindřich Forejt pořád nedokázal vysvětlit, proč existuje video, na kterém šňupe bílý prášek. Dealer drog tvrdí, že se jednalo o pervitin - psali jsme ZDE

Oblíbenec prezidentů Zemana a Klause Forejt kriminalistům tvrdil, že byl vydíraný Jindřich Forejt uvedl na policii, že ho 19. října loňského roku ze skrytého čísla kontaktoval kdosi neznámý a během tříminutového hovoru mu oznámil, že má jeho nahrávku, jak šňupe bílý prášek. Pokud přinese na schůzku 250 tisíc korun, video bude zničeno.

Jenže nyní se ukázalo, že Forejt lže Žádný telefonát se totiž neuskutečnil.

"Výsledek trestního řízení byl ten, že skutkové tvrzení oznamovatele se neprokázalo. Z údajů, které byly zjištěny u mobilního operátora, vyplynulo, že v uváděný čas k žádnému hovoru nedošlo," uvedl pro Seznam.cz státní zástupce Jan Lelek.

Od začátku celé kauzy se řešilo, zda je Forejt drogově závislý, nebo zda je video provokace. Je možné, že kompromitující materiály vznikly na objednávku politických oponentů To se zatím nepotvrdilo.

Související články

Další články