Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Kauza premiérova syna: Politické trumfy drží Miloš Zeman! Už zase

+ Další 2 fotografie
Glosa
Politickou scénou zahýbal rozhovor reportérů TV Seznam se synem premiéra Andreje Babiše (64). Pětatřicetiletý Babiš junior tvrdí, že ho tatínkovi lidé uklidili na Krym, aby nemohl vypovídat v kauze farmy Čapí hnízdo. Zatímco premiér a jeho lidé zažívají horké chvíle, prezident Miloš Zeman je v klidu. Pokud neudělá fatální chybu, bude z celé situace politicky profitovat.

Plápolající ohýnky momentálně hasí premiér Andrej Babiš (64). Zažívá perné dny a je pod tlakem novinářů, opozice, partnerů z koalice a zřejmě i od části své vlastní rodiny.

Do kauzy jeho znovuobjeveného syna s rozšafností sobě vlastní vstoupil v úterý také prezident republiky Miloš Zeman (74).

„Myslím si, že pokud něco napíší česká média, je dobré nepodlehnout jejich dezinformacím. Vládu to neohrozí. Doporučuji Andreji Babišovi, aby mu neselhaly nervy. Nečekejte ode mě, že budu reagovat jako detektiv-amatér a ptát se, jak je možné, že syn z prvního manželství je údajně unášen na Krym. Mně to všechno připadá jako divoká konspirace,“ usmíval se Zeman do kamery TV Nova a dodal, že s premiérem se určitě sejde.

Zeman ví, že čas ho nikam netlačí. Naopak. V této fázi bude do probíhající kauzy zasahovat minimálně. Navíc všechny varianty hrají v jeho prospěch. Pokud Babiše podrží, premiér mu bude vděčný. Jak se Babiš pak Zemanovi odvděčí? Co dá na oplátku? To zatím nevíme.

Pokud by Babiš přeci jen padl, nabízí se prostor pro Zemanovu úřednickou vládu. Jeho sen by se tak zhmotnil.

Navíc Zeman může jednat s Babišem a paralelně laškovat s Okamurou nebo i ČSSD, protože slibem nezarmoutíš.

Zeman v současné době Babiše nepotřebuje.

Babiš nyní potřebuje Zemana.

Mohlo by vás zajímat

Další články