Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Kauza Nagyová: Prima chystá seriál inspirovaný tímto případem. Kdo ztvární ženu Petra Nečase?

Sedm schodů k moci: Chystá se seriál o Petru Nečasovi a Janě Nagyové
Zdroj: profimedia, se svolením TV Prima, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Kauza

„Příběh natolik šílený, že by se ve skutečnosti nemohl stát...“ Skutečně? Dalo by se namítnout k podtitulu chystaného seriálu televize Prima. Osmidílná série s názvem Sedm schodů k moci vypráví příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc. V seriálu tuto postavu, kterou je ve skutečnosti Jana Nečasová, ztvárnila půvabná herečka Eva Josefíková. 

Inspiraci pro realizaci seriálu Sedm schodů k moci našla televize Prima v jedné z největších politických kauz poslední doby, a to kauza Nagyová. Příběh sleduje životní cestu a kariérní vzestup venkovské servírky Anny Malé krok po kroku, a to až do nejvyšších politických pater a ložnice ministra Tomáše Vichra, jak uvádí TV Prima v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Autorem námětu a scénáře je publicista Josef Klíma. Hlavní role Anny Malé a Tomáše Vichra získali Eva Josefíková a Jiří Vyorálek. Seriál vznikl v režii Jiřího Chlumského a Martina Koppa. „Do volné dramatizace tématu známé politické kauzy se pouštíme vůbec poprvé. Josef Klíma na základě své letité praxe a znalosti politického prostředí a politických kauz napsal zdánlivě šokující příběh, kterému nechcete ani věřit, že by se ve skutečnosti mohl stát. Bude na každém divákovi, jakou míru pravdivosti v něm bude ochoten hledat a najít,“ prozradila o seriálu Sedm schodů k moci ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová.

Josef Klíma se tématem zabýval roky

Josef Klíma na scénáři začal pracovat před pěti lety. „Když před několika lety proběhla kauza Jany Nagyové a Petra Nečase, zaujal mě motiv toho, jak se lze do vysoké politiky dostat přes vztahové záležitosti, protože dosud se politici k moci dostávali většinou přes zákulisní čachry. Ale tahle kauza ukázala jinou možnost. Začal jsem si obstarávat materiály z okolí hlavní aktérky, ale zároveň jsem ten příběh posunul ještě jinam. Nechtěl jsem sledovat kariéru jedné konkrétní osoby, v hlavní hrdince je obsažen příběh žen, které se z nejnižšího stupně společenského žebříčku dokázaly dostat na jeho vrchol díky vztahům,“ popsal svůj motiv publicista Josef Klíma.

Na scénáři pracoval rok. „Psal jsem to proto, že jde o unikátní příběh. Ale také jako varování, aby k něčemu takovému už nikdy nemohlo dojít. V politice máme několik příběhů, kdy politik doma po vyčerpávajících jednáních ve Sněmovně a ve vládě a po usilovné snaze vyhnout se všem politickým nástrahám a pokušením nakonec zjistí, že jeho žena je nebezpečnější než političtí oponenti,“ dodal Klíma.

Josefíková byla rolí potěšena

Pro Evu Josefíkovou je role Anny Malé dosud největší hereckou příležitostí. „Byla jsem touto nabídkou velmi mile překvapena, je to velká role a je skvěle napsaná. Moje postava je žena mocná a mírně záludná. Troufám si říct, že seriál osloví nejen atraktivitou politického prostředí. Není to téma v Česku televizně exponované,“ říká Eva Josefíková, která zahájila natáčení nejnáročnějšího projektu své kariéry necelý rok po narození dcery Loty. O prvním přírůstku do rodiny informoval tehdy pyšný otec na sociálních sítích.

„Zpočátku to byl trošku náraz do dosavadního rodinného života. Bylo potřeba nastolit přísnější logistiku, ale podařilo se to i díky tomu, že mám opravdu skvělé zázemí,“ dodává herečka.

Téma je pro herce atraktivní

Také Jiřího Vyorálka motivovala k přijetí role atraktivita tématu. „Ano, je to velké téma. V úvodu seriálu je moje role Tomáše Vichra ministrem kultury, později se stává premiérem a nakonec psancem. Je to příběh chlapa, který se zblázní do jiné ženy a pro ten vztah obětuje všechno,“ popsal Jiří Vyorálek svoji úlohu v seriálu Sedm schodů k moci s tím, že pro chování své postavy má určité pochopení. „Také jsem prožil chlapské zbláznění. Nějaké společné momenty s Vichrem tam jsou, ale moc bych to nerozváděl,“ dodal pobaveně Jiří Vyorálek.

V dalších rolích se objeví například Tomáš Měcháček, Veronika Žilková, Jana Krausová, Michal Novotný, Michal Dalecký, Betka Stanková, Soňa Norisová, Jiří Štrébl, držitelka Českého lva Pavla Gajdošíková a v roli klíčového novináře Karla Krčky Pavel Batěk.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy