Začne být Hurghada pro turisty nebezpečnou destinací a přestanou tam Češi a Slováci jezdit? Kauza mrtvé matky a dcery, které byly v Hurghadě otráveny, vzbuzuje zájem i u našich sousedů a navíc se teď vyrojil další skandál. Dvaačtyřicetiletá Slávka Petríková z Košic včera slovenskému deníku Čas.sk potvrdila, že její otec Ivan (†69), který se nedávno z letoviska vracel, zemřel na otravu metanolem!

Ivan Petrík se vydal s přáteli do Egypta na plavbu po Nilu a nakonec skončil v letovisku Hurghada, kde se mu po požití nápojů udělalo zle. Skončil v místní nemocnici, kde upadal do kómatu, nakonec byl propuštěn zpět domů, ale zemřel při přistávání letadla.

Jeho dcera popisuje incident tak, že na konci pobytu si šel její otec, výborný plavec a sportovec, zaplavat, přičemž se začal topit a na břeh ho vytáhla pohotová německá turistka. Po několika dnech hospitalizace ho pustili domů a let se mu stal osudným. Oficiální zpráva o úmrtí hovoří o embólii, ale vyšetřovatelé nyní Slávce potvrdili, že v těle Ivana našli metanol.

Překvalifikovali čin na zabití a začíná vyšetřování. V souvislosti s touto kauzou zmiňují na Slovensku nyní také úmrtí matky Moniky a dcery Kláry ve stejném letovisku, kde došlo k otravě postaršího Slováka.

Petr Kramný (36), otec a manžel, zůstává stále na místě, ale nesmí ještě z Egypta odjet, dokud nebude ukončeno vyšetřování, do kterého se zapojila i česká policie. Vyšetřovací verze jsou prozatím čtyři, buď se jednalo o nešťastnou náhodu, nebo zabití z nedbalosti, o vraždu a nakonec možná i o rozšířenou sebevraždu.