Když jsme vám před týdnem ukázali, co nutí jíst děti v Brně, úmyslně jsme nejmenovali, ve které školní jídelně to takhle rozjeli. Tak nějak jsme věřili, že se tam třeba časem chytnou za nos a začnou dětem vařit něco, co bude alespoň zdálky vypadat poživatelně.

Jenže školní jídelnu známe úplně všichni, a tak bylo jasné, že to bude velké společenské téma, kterého se časem zhostí i ostří mediální hráči typu iDnes.cz. A tito mistři pera šli až na samou dřeň problému a rozhodli se, že veřejnosti prásknou, kde se takto debužíruje.

Takže lidé v Česku už vědí, že v gastronomickém bahně se brodí ZŠ v Antonínské ulici, pro kterou vaří školní jídelna v Kounicově ulici. A taky jsme se dozvěděli od pana ředitele, že děti si sice doma trochu postěžují, ale pak se zase jede dál.

„O žádných stížnostech na stravování ze strany rodičů nevím. Občas si děti rodičům na jídlo postěžují, pak je zase klid,“ uvedl bezelstně ředitel školy Leopold Trněný. Jenže rodiče mu toto tvrzení vyvracejí. Klid rozhodně není.

Škola rozdala rodičům dotazník, co se jim jako na jídelně nezdá. Rodiče ho vyplnili, pokecali si o tom mezi sebou, škola dotazníky zase vybrala a… A zase nic. Podle rodičů zůstalo vše ve starých kolejích.

Jídlo zde stojí od 28 do 31 korun, píše iDnes.cz. Myslíme, že za tu cenu by to šlo lépe. Třeba s dobře upravenou zeleninou. Ale rozhodně ne tak, jak je to na fotkách dvanáctiletých kluků. Podívejte se na jejich fotky i jejich vtipné popisky.