Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Kauza Dominika Feriho má pokračování: Policie zahájila trestní řízení kvůli podezření ze zneužívání

Dominik Feri čelí nařčení ze sexuálního zneužívání.
Zdroj: Profimedia
KAUZA

Policie zahájila úkony trestního řízení v případu bývalého poslance Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích minulý týden obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Prověřování podle něj policie vede pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. Policisté zároveň vyzvali případné poškozené, aby je kontaktovaly. V případu dosud nebyl nikdo obviněn.

Kriminalisté začali případ prověřovat a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. V případu teď budou probíhat standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, proto nelze poskytovat bližší informace. Jakmile to bude možné, informace samozřejmě v zákonných mezích poskytneme, uvedl Daněk.

Mluvčí doplnil, že dozor nad trestním řízením vykonává Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. Zároveň žádáme další případné poškozené, které se zatím policii nepřihlásily, aby tak učinily na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelce na číslo 731 195 066, dodal Daněk.

Deník N a server Alarm minulé úterý zveřejnily svědectví několika žen, které tvrdí, že s nimi měl Dominik Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za nevhodné či nepatřičné chování v některých situacích.

Následně Feri oznámil rezignaci na poslanecký mandát a neúčast ve sněmovních volbách. Feri uvedl, že se místa poslance vzdal proto, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy. Bránit se proti nim bude soudně. V pátek pak Feri vystoupil z TOP 09.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy