Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Kauza děsí Česko: Babišův syn byl unesen na Krym!? Premiér to prohlásil za kampaň

Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
Čapí hnízdo
Policie se snaží najít syna premiéra ČR, Andreje Babiše mladšího (35), už druhý rok. Babiš mladší je totiž klíčovou postavou v kauze Čapí hnízdo, v níž je za dotační podvod stíhán právě předseda vlády. Nyní premiérův syn tvrdí, že byl unesen a držen na Krymu.

Postavou možná i k rozklíčování podvodu s Čapím hnízdem je syn Andreje Babiše (64), kterého chce policie vyslechnout už dva roky. Reportéři Seznám Zpráv Sabina Slonková a Jiří Kubík pětatřicetiletého Babiše mladšího vypátrali.

Babiš mladší tvrdí, že právě jeho otec, který je stíhán za dotační podvody v kauze Čapí hnízdo, chtěl, aby zmizel. Andrej Babiš mladší posléze reportérům řekl, že ho tehdy zaměstnance Agrofertu jmeném Protopopov nedobrovolně odvezl na Krym, kde byl proti své vůli držen.

Petr Protopopov je manžel psychiatričky Dity Protopopové. Ta se měla starat o duševní zdraví Andreje Babiše mladšího. Po zveřejnění reportáže Seznamu lékařka Dita Protopopová (ANO) rezignovala na post zastupitelky na Praze 8

Andrej Babiš mladší momentálně žije ve Švýcarsku.

"Na celém případu premiérova syna jsme pracovali zhruba rok. Odkud vzešla ta prvotní informace, prozradit nemohu. Stejně tak si nechám pro sebe, jestli v nejbližších dnech přineseme ještě další zásadní informace," uvedla pro redakci eXtra.cz novinářka Sabina Slonková.

Objevují se názory, že padne vláda. Politici žádali po premiérovi vysvětlení. Reakce politiků najdete zde

O vyjádření jsme požádali i Andreje Babiše. Zeptali jsme se ho na to, proč byl jeho syn držen na Krymu a jaké vyvodí důsledky. Premiér Babiš uvedl, že jeho syn je psychicky nemocný, premiérovo vyjádření najdete zde Později se Babiš ozval z Palerma, celou záležitost prohlásil za kampaň a nechutný hyenismus.

Nebyli by to Češi, kdyby si z celé kauzy netropili žerty, vtipů na toto téma už je plný internet, podívejte se na ty nejvydařenější.

Související články

Další články