Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

KAUZA DANIELA A JANY: Český Fritzl jde na 16 let do vězení

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Zdeněk Hryščenko unesl Daniela a Janu na Litoměřicku a věznil je 10 dní v garáži, ústecký soud ho za to poslal na 16 let do vězení. Únosce žádal doživotní trest.

Zdeněk Hryščenko unesl na Litoměřicku dvě děti a věznil je 10 dní v garáží. Soud ho za to potrestal 16 lety za mřížemi ve věznici se zvýšenou ostrahou. Navíc mu uložil zabezpečovací detenci. Státní zástupce sáhl k trestu nad rámec běžné sazby

Hryščenko má navíc uhradit nemajetkovou újmu, dívce musí zaplatit půl milionu a chlapci čtvrt milionu. "Soud má za to, že se vše odehrálo přesně tak, jak je popsáno v obžalobě," řekl při vynesení rozsudku předseda trestního senátu Jiří Bednář.

Obžalovanému hrozilo nejdříve 12 let vězení. "Byl pětkrát soudně trestán, přičemž tři tato odsouzení nejsou dosud zahlazena," zdůvodnil soudce Bednář mimořádné zvýšení sazby. Dříve už byl odsouzen za pohlavní zneužívání, ohrožování mravní výchovy a pokusu braní rukojmích. "Lze jen těžko očekávat, že se napraví," řekl předseda soudu.

S rozsudkem je spokojena unesená dívka i její matka. Podle nich dostal to, co si zasloužil. Rozsudek není pravomocný, obhájce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Hryščenko u soudu odmítl vypovídat, podle znalců z oboru sexuologie a psychologie má Hryščenko heterosexuální pedofilii

Související články

Další články