Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kauza Czech Casting: Firmu točící lechtivé snímky už trestní stíhání stálo 20 milionů

Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
PROCES
Kauza firmy Netlook, jejíž majitel a několik zaměstnanců bylo obviněno z obchodování s lidmi, znásilnění nebo ze sexuálního útlaku, stojí nemalé peníze. Kvůli tomu, že šest z aktérů skončilo ve vazbě, společnost prý přišla už o desítky milionů.

Likvidace byznysu

„Nyní je škoda tak na 20 milionech,“ napsal na Facebooku Jan Vojíř, bývalý spolupracovník Netlooku, který se prý s majitelem rozešel ve zlém, ale nyní přesto hlasitě bojuje proti údajně nespravedlivému stíhání ze strany policie. Po vydání článku sám kontaktoval redakci a sdělil nám, že částka bude pravděpodobně ještě mnohem vyšší.

Podle něj je tu jasný cíl zlikvidovat dobře rozjetou miliardovou firmu. Vojíř se obává toho, že než dojde k soudu, firma už nemusí existovat.

Podivná pokuta

Případ se točí kolem obvinění ze strany 18 dívek, které tvrdí, že přišly fotit, nakonec ale měly být formou lichotek v kombinaci s výhrůžkami donuceny natočit i tvrdé porno. Vadí i pokuta 200 tisíc, kterou dívky dle smlouvy musely platit, pokud by odvolaly svůj souhlas se zveřejněním natočeného materiálu. Samy přitom dostaly většinou čtyři až pět tisíc korun honoráře.

Obrana

Firma se brání, že u ní točily tisíce dívek a že měla tolik zájemkyň, proto nebyl důvod někomu lhát nebo kteroukoli z dívek přemlouvat, aby něco točila.

V případě prokázání viny hrozí lidem z firmy vězení až na dvanáct let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy