Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Katy Perry slaví Kristova léta. Jak šel čas s popovou ikonou?

Z malého děvčátka až mezi největší hvězdy současného popu.
Zdroj: instagram/profimedia
+ Dalších 15 fotografií
Z malé holčičky, která začínala zpěvem v kostelním sboru, se stala jedna z největších popových hvězd dnešní doby. Dnes Katy Perry slaví 33. narozeniny. Jak se z ní stala jedna z nejúspěšnějších zpěvaček?

Katherine Elizabeth Hudson, známá popová ikona, vystupuje pod uměleckým jménem Katy Perry. Americká textařka, zpěvačka a hudebnice si své umělecké jméno vybrala podle dívčího jména své matky. Odmala zpívala v kostelním sboru. Její popularitu odstartovala píseň I Kissed A Girl. Jako jediné zpěvačce se jí podařilo mít 5 hitů na jednom albu podle žebříčku Billboard Hot 100. To se zatím podařilo jen popovému králi Michaelu Jacksonovi (+59).

Mimo svou pěveckou kariéru působí Katy i v nadaci UNICEF, je aktivistkou za LGBT a ženská práva a rovnocennost.

Katy má i jiné prvenství. Na hudebním portálu Vevo má několik jejích videí přes miliardu zhlédnutí, a to konkrétně píseň Roar a Dark Horse.

Katy Perry se ráda výstředně obléká. Je také neuvěřitelně zábavná a dokáže si dělat legraci i sama ze sebe.

Katy je držitelkou několika ocenění, čtyři jsou zapsaná v Guinnessově knize světových rekordů. Je držitelkou pěti American Music Awards a Brit Awards a i dalších ocenění. V letech 2011–2016 ji magazín Forbes zahrnul na seznam „Top vydělávajících žen v hudbě“. Odhaduje se, že čistá hodnota jejího výdělku v roce 2016 byla 125 milionů $.

Během své kariéry prodala 11 milionů alb a 81 milionů singlů. V roce 2012 vydala autobiografický dokument s názvem Katy Perry: Skutečná tvář, ve kterém vypráví o svém životě jako o umělkyni a o manželství s anglickým hercem Russellem Brandem, se kterým strávila 14 měsíců.

Russell nechtěl děti a to byl podle Katy důvod, proč se jejich cesty rozešli. Poté Katy randila se zpěvákem Johnem Mayerem. Nakonec skončila i v náruči Orlanda Blooma. Oficiálně Katy žádného partnera nemá, ale dnes oslaví své 33. narozeniny.

Související články

Další články