Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Katka z dokumentu Třeštíkové: S dcerou chodíme na hřiště, můj muž Ivo mě vytáhl z kanálu

+ Dalších 14 fotografií
Hlavní hrdinka dokumentu Heleny Třeštíkové (70) se rozhodla, že promluví o svém životě. Jsou to dva roky, co narkomanka Katka Bradáčová (41) přestala užívat náhražku heroinu - metadon. Má nového přítele, ale trpí zdravotními problémy. Také se svěřila, jaké plány má s jedenáctiletou dcerou Terezkou.
  • Má nového přítele Iva a nežije už v kanále
  • Zkouší žít bez metadonu, ale bere pervitin
  • Nabízeli jsme Katce práci, ale vzdala to
  • Dceru Terezku vídá jen na dětském hřišti

Katka souhlasila s tím, že čtenářům eXtra.cz popíše, jak těžký je život narkomana. Závislost je něčím, co Katce Bradáčové naprosto změnilo život. Katka je pořád velmi inteligentní bytostí a sama si uvědomuje, že za všechny své životní problémy si může jen ona sama. Nikdy totiž nedokázala s drogou definitivně přestat…

Nejvíce Kateřinu Bradáčovou mrzí, že závislost jí vzala dnes už jedenáctiletou dceru Terezku. Katka ji vídá v nepravidelných intervalech třikrát až pětkrát do roka. Terezku vychovává její babička. S dcerou se Katka smí stýkat jen na hřišti.

„Chtěla bych ji do své péče, ale musela bych vést jiný život,“ povzdechla si Katka, která se roky odráží z pomyslného dna. A cesta k dceři se jí vzdaluje. „Měli jsme s bývalým partnerem Jirkou plán, že budeme na ubytovně a to bych Terezku mohla mít u sebe. Ale ten plán nevyšel. V našem vztahu nevyšlo víc věcí, proto jsme se i rozešli,“ pokračovala nejznámější narkomanka Česka, která byla i hlavní postavou dokumentu filmařky Heleny Třeštíkové.

Ivo mě dostal z kanálu, říká Katka

Dnes má Katka nového přítele. Společně se toulají životem. Bydlí na okraji Prahy, ale často se vracejí do míst, kde mají své dealery drogy a kamarády.

„Do metadonového programu se nechci vrátit. Věřím, že to časem zvládnu sama,“ říká Katka, která v posledních dvou letech dostala dvakrát stopku a nesměla pro náhražku. „Metadon je jediná jistota, co člověk na drogách má,“ přiznala Katka již dříve.

Katku vyloučili kvůli tomu, že při kontrolních odběrech moči našli v testu stopové prvky po pervitinu. Katka nakonec s metadonem, pro který si docházela do centra na pražskou Bulovku, vloni v listopadu sekla.

Katka má dnes nového přítele, se kterým jí je dobře, ale přiznává, že občas se hádají. „Věřím, že začneme nový život. Ivo se snaží najít práci, ale hlavně jsem ráda, že mě dostal z kanálu na Invalidovně. Moc bych si kvůli dceři přála najít nové bydlení, kde je voda a teplo,“ doufá Katka, která zároveň ví, že se všemi svými partnery věřila v nový život. A u všech očekávala, že si najdou práci. Sama Katka nikdy nepracovala, snad jen chviličku jako teenagerka na brigádě. Katce sháněli práci i redaktoři eXtra.cz, ale komunikace s ní je velmi složitá. Nejdříve se do práce těšila, pak náhle změnila plány.

Katka si na život na ulici a žebrotu už zvykla. I když dcera Terezka je velkou motivací, Katce pomůže bohužel už jen zázrak…

Co jste možná o Katce Bradáčové nevěděli:

  • Dlouhých 14 let natáčela s Helenou Třeštíkovou dokument, ve kterém ukázala, jak těžký je boj se závislostí.
  • Proč začala brát drogy? Jak sama říká – chtěla se lišit.
  • Trpí zdravotní komplikací imunitního systému.
  • Začátkem roku se rozešla po třech letech vztahu s přítelem Jirkou, dnes má nového jménem Ivo.
  • Tři roky žila v kanále na pražské Invalidovně, dnes přespává na okraji Prahy.

Související články

Další články