Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Katka (†33) si užívala života, pak přišla rána: Rakovina z ní udělala jiného člověka

Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
strašné
Českem i Slovenskem otřásla smrt mladé ženy Katky, která o víkendu prohrála svůj boj se zákeřnou rakovinou. Na tu lékaři přišli začátkem léta loňského roku. I když se zpočátku zdálo, že se rakovina šíří po celém těle, měsíc před smrtí Katka děkovala lidem za jejich finanční pomoc, díky které si mohla dovolit nákladnou léčbu a díky které se cítila lépe... Průběh nemoci bohužel nabral na obrátkách a mladá žena v neděli rakovině podlehla.

Katka byla mladá, krásná a evidentně jí nic zásadního nechybělo. Rodačka z Bratislavy se však už delší dobu potýkala s křečemi žaludku a jelikož i nekontrolovatelně hubla, vyžádala si gastroenterologické vyšetření.

Drsný verdikt

Lékaři zpočátku nevěděli, co s ní je. Až CT vyšetření odhalilo děsivou realitu – nádor na ledvině ve velikosti pěsti. „Když mi to celé vyndali, odstranili mi i napadené orgány – slezinu, nadledvinku a asi tři lymfatické uzliny – a potom se čekalo na histologii,“ řekla tehdy Katka televizi Markíza.

Na výsledky ale čekala dlouhých sedm týdnů a mezitím se jí začaly dělat metastázy v lymfě, v kostech, plicích, játrech i krku. Po první chemoterapii zůstal nádor jenom v játrech. Jenže chemoterapie už Kataríně nepomáhala, a tak jí byla doporučena imunoterapie. Léčba, kterou ministerstvo zdravotnictví před rokem zařadilo mezi běžně proplácenou. Objevil se ale problém. Katarína měla jiný typ rakoviny, na který se proplácení pojišťovnou nevztahovalo.

Léčbu uhradili blízcí

První dávku jí tak zaplatili rodiče, poté se složili příbuzní a lidé, kterým nebyl Katčin osud lhostejný. Ještě na konci října se Katka ve videu vyjádřila, že všem moc děkuje za pomoc, že díky veřejné sbírce může mít předplacenou léčbu na dva roky.

Jenže osud tomu chtěl jinak a Katka se nedožila ani Vánoc. Mladá Slovenka musela strašlivě trpět, sama přiznala, že víc než měsíc nespala kvůli bolestem. I přes veškerá muka si ale našla čas a natočila video, které vhání slzy do očí.

Jiný člověk

Katku během roku rakovina nesmírně proměnila. Podívejte se do galerie, jak byla mladá žena ještě před několika měsíci krásná a v plné síle. V té době ji určitě nenapadlo, co stojí za pro někoho banálními bolestmi břicha.

Související články

Další články