Trendy
Are You the One? MS ve fotbale 2026 KVIFF 2026 Farma Česko

Kateřina Žbirková šla s pravdou ven: První slova o vztahu s o 30 let mladším zajíčkem 

Fotografie Kateřiny Žbirkové a Mikuláše Focko, na které si prvního máje dávají pusu, vyvolala velkou vlnu spekulací. V rozhovoru pro eXtra.cz vdova po legendárním zpěvákovi vysvětlila, jaký vztah ji s cestovatelem a spisovatelem Mikulášem pojí. 

Spekulace o vztahu

Ve středu 24. června 2026 pokřtil v Divadle Hybernia svou již v pořadí druhou knihu cestovatel a spisovatel Mikuláš Focko. Na křest této knihy dorazila navíc řada celebrit – Jiřina Bohdalová, která dílo přímo křtila, nebo třeba Kateřina Žbirková.

Právě s Kateřinou Žbirkovou se přitom Mikuláš dostal pár měsíců zpět do hledáčku médií kvůli prvomájovému polibku, který spolu sdíleli na Instagramu.

Žbirková ale spekulace sledujících o jejich romantickém vztahu velmi rychle utnula. Jak vysvětlila, s Mikulášem se znají již dlouhá léta a celý jejich vztah funguje především na přátelské bázi.

„Miki jezdil s Amforou a já jsem jezdila s Mikym, protože můj manžel hrál v Amfoře, což je fotbalový klub známých lidí. A tak jsme se potkávali léta na různých zájezdech Amfory, nejčastěji v Řecku. Tak vzniklo mezi námi přátelství a vlastně trvá to dodneška,“ uvedla Žbirková pro redakci eXtra.cz.

Pusa pod třešní? Nic výjimečného, tvrdí

Právě fotografie z prvního máje vzbudila mezi fanoušky největší rozruch. Kateřina Žbirková ale říká, že šlo o zcela spontánní gesto mezi přáteli.
„Šli jsme spolu na prvního máje na večeři a dali jsme si pusu jako mnohokrát předtím, jako kamarádi. Já jsem vůbec netušila, co to spustí za lavinu a co z toho bude za spekulace,“ sdělila Kateřina.

Dala zároveň velmi jasně najevo, že se nechce zabývat dohady okolí: „Nebudu nikomu nic vysvětlovat. Prostě my s Mikym jsme dlouholetí kamarádi a máme se rádi.“

Následně naznačila, že je dost dobře možné, že podobných chvílí je v budoucnu ještě čeká více: „Ten prvomájový večer byl skvělý s ním. Myslím, že takových večerů budeme opakovat ještě víc.“

„Dobrý jídlo, což s Mikulášem je pokaždý. Má rád dobré jídlo a procházky a tak dále. Takže my si máme pořád co říct,“ svěřila se následně, co se týče obsahu jejich „randíček“. Zároveň Kateřina ocenila Mikulášovu dobrodružnou povahu: „Vždycky jsem ho povzbuzovala, protože má talent, ale zase má takového dobrodružného ducha, kterého já nemám. A to já obdivuji.“

Jak nakonec zakončila Žbirková rozhovor, údajně společně s Mikym plánují jet do Varů: „Vidíme se ve Varech s Mikym. Jedeme tam spolu, takže si tam dáme takovou mini dovolenou.“


Otevřená zpověď Adely Vinczeové: Bolestná ztráta miminka a vymodlená adopce Maxe

Související články

Další články

Nejnovější kauzy