Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kateřina Siniaková bude mít medaili! Tahle kudrnatá kráska se s Krejčíkovou probojovala do finále

OH Tokio: Kateřina Siniaková bude mít olympijskou medaili
Zdroj: Se svolením Kateřiny Siniakové/Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Tokio 2020

Kateřina Siniaková (25) si spolu s Barborou Krejčíkovou (25) zahrají olympijské finále v deblu. V semifinále čtyřhry porazily ruský pár Jelena Vesninová a Veronika Kuděrmětovová 6:3, 3:6, 10:6. Obě tenistky tak mají jistou medaili a Siniaková si napraví chuť poté, co se do Tokia neprobojovala v singlu. V tom se jí totiž nedaří podle představ. V deblu je to ale jiná káva...

Kdyby Kateřina Siniaková hrála pouze tenisový singl, na olympiádu do Tokia by se vůbec nepodívala. Aktuálně 57. hráčce světa se totiž samotné nedaří tak, jak by si představovala. Talent přitom má, což potvrdila, když v květnu porazila hrající legendu Serenu Williams. Pětadvacetiletá rodačka z Hradce Králové ale musí stabilizovat své výkony, které jsou občas jako na horské dráze.

Po raketovém vzestupu pád

Siniaková své dva jediné singlové tituly vyhrála v roce 2017. Nejdříve se jí to podařilo na Shenzhen Open a poté i na bastadském Swedish Open. Mladá Češka měla tehdy formu jako hrom, ostatně se prokousala na 31. místo v žebříčku. Skvělou fazonu si přenesla i do reprezentace, kde v roce 2018 pomohla vybojovat trofej ve Fed Cupu. V pražském finále proti Spojeným státům vyhrála obě dvouhry a Češky triumfovaly 3:0 na zápasy.

Řada lidí tak od mladičké Siniakové čekala velké výsledky. Ty se ale nedostavily, alespoň ne v singlu, kde následovaly nepříjemné série porážek, často i po prvním zápase na turnaji. Obzvlášť poslední roky byly pro Češku s ruskými kořeny, které podědila po tátovi, těžké.

S Krejčíkovou válí

Ve čtyřhře to je ale jiná muzika. Siniaková společně s Barborou Krejčíkovou v ní jednoduše koncertují, a když se potkají s top formou, jsou takřka nepřemožitelné. To ostatně dokazuje i fakt, že se v roce 2018 objevily na čele světového žebříčku.

První pozici jim tehdy vynesla především velká vítězství na Wimbledonu a French Open, což jsou hned dva ze čtyř grandslamů. Výhru na francouzském grandslamu si zopakovaly i letos, kdy mimochodem Krejčíková získala titul i v singlu.

Češky hrají v ohromném laufu, což dokazují i svým tažením na olympiádě. Přestože se musejí na kurtech v Tokiu potýkat s nechutnými vedry a nahuštěným programem, už nyní mají medaili jistou. Mají ve svých rukách, zda to bude zlato či stříbro. Nezbývá už jen doufat, že Siniaková začne svůj talent potvrzovat i ve dvouhře. Třeba i v ní pak bude za tři roky bojovat na olympiádě o medaile podobně jako Markéta Vondroušová.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články