Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Kateřina chce pomoci matce utýraného Marečka: Nabízí jí práci, domov i možnost útěku

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 11 fotografií
utýrání
Případ utýraného Marečka z Loun, který zemřel v únoru letošního roku, stále hýbe Českem. Chlapcovu smrt má na svědomí jeho nevlastní otec Josef K., kterému hrozí až výjimečný trest. Marečkova matka Simona T., která všemu přihlížela a nechala svého syna zemřít, je národem nenáviděná stejně jako Josef K. Na rozdíl od něj se však dočkala nečekané pomoci - jistá paní Kateřina jí nabídla práci s možností ubytování a časem dokonce i cestu ven z Česka. Paradoxně jde o stejnou ženu, která založila sbírku peněz na Marečkův pomník.

Je to už téměř půl roku od strašlivé tragédie. Na následky dlouhodobého týrání zemřel v Lounech teprve tříletý Mareček, jehož smrt má podle vyšetřovatelů na svědomí jeho nevlastní otec Josef K. Marečkova matka Simona T. údajně všemu jen přihlížela, sociálku ani záchranku však ve stavu nejvyšší nouze zavolat nechtěla, bála se prý, že jí bude syn odebrán.

Matka Josefa i spousta dalších lidí si myslí, že Simona měla s týráním mnohem víc co do činění, než tvrdí. Prý to byla ona, kdo dříve poměrně slušného Josefa stáhl na dno - měla ho využívat pro peníze, za které si údajně kupovala drogy. Právě tato žena se ale dočkala nabídky z velmi nečekané strany - pomoct ke snížení případného trestu a začátku nového života jí prý chce žena, která založila finanční sbírku na Marečkův pomník.

Na sociální síti koluje komentář, ve kterém paní Kateřina promluvila o svých úmyslech poté, co hovořila s matkou Simony Veronikou. "Takže, věc se má následovně. Po debatě s Veronikou, kdy ta mluvila s vyšetřovatelem a ptala se, co by pomohlo, aby Simona dostala nižší trest, kdy jí bylo odpovězeno vyšetřovatelem, že soud by jistě přihlédl k tomu, pokud by opustila skupinu lidí, ve které se pohybuje, začala by pracovat a případně měla v plánu dokončit školu, jsem Veronice nabídla možnost, aby šla Simona tady na Moravu pracovat na hotel sestry mého dědy, že tam může mít ubytování i mimo směny a posléze by se mohla dostat i na hotel do Bulharska, který moje teta také vlastní. Pokud vás pobuřuje to, že jsem nabídla pomoc zoufalé matce, tak víte co...," napsala Kateřina.

Paní Kateřina je rovněž osobou, která založila finanční sbírku na Marečkův pomníček. Ačkoliv sbírka už běží poměrně dlouhou dobu, s penězi přispěvatelů se zatím stále nic neděje. I k tomu se Kateřina vyjádřila. "Přesná částka ještě není známá. Na místě, kde má stát pomníček, je stará váza, musí ji ocenit znalec a musí se odkoupit. Pomníček je naceněný na 42 tisíc, místo by mělo být na 20 let asi za 15 tisíc a tak 5 tisíc se počítá na toho odhadce a vázu," promluvila o postupu sbírky a výstavbě pomníčku.

Lidé na sociální síti se proti paní Kateřině bouří a nechápou, jak může žena, která zorganizovala sbírku na pomníček utýraného chlapečka, nabízet pomoc jeho matce. Ta totiž v případě Marečkovy smrti podle posledních svědectví není tak nevinně, jak se mohlo dříve zdát. O tom, jak se Simona chovala a co nasvědčuje tomu, že i ona sama chlapce týrala, promluvila matka Josefa K., kterému hrozí za jeho smrt doživotí. Veřejnost zuří a chce znát odpověď na to, proč je pomoc nabízena ženě, za jejíž vysoký trest byly po celém Česku podepisovány petice. Co si o tom myslíte, zaslouží si Simona T. začít nový život?

Související články

Další články