Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Katedrálu v Nantes zapálil africký migrant: Byl naštvaný, že mu končí vízum

Katedrálu v Nantes zapálil africký migrant: Byl naštvaný, že mu končí vízum
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Plameny
Minulý týden vzplála katedrála v Nantes ve Francii. Nyní francouzská policie kvůli požáru gotické katedrály znovu zatkla Rwanďana, jenž byl vyšetřovaný už před týdnem. Podle agentury AFP byl obviněn ze žhářství. Devětatřicetiletý uprchlík se k činu přiznal, uvedl list Le Monde.

Minulý rok se celá Francie vzpamatovávala z požáru jedné z nejpůsobivějších památek Paříže Notre-Dame. Po roce začala ve Francii hořet další katedrála. Tentokrát byla v plamenech katedrála svatého Petra a Pavla v srdci Nantes.

Plameny vypukly minulý týden v sobotu. Oheň vážně poškodil původní vitrážová okna z 16. století a zničil i varhany. Vyšetřovatelé případ prověřovali z podezření na žhářství, protože požár postupoval chrámem ze tří různých míst. A nemýlili se.

Přestože požár vznikl vevnitř, policisté nezjistili žádné známky vloupání. Už minulý týden byl hlavním podezřelým Rwanďan, kterého policie zadržela ale následně propustila.

Nyní přišla informace, že uprchlík byl znovu zatčen v sobotu na základě nových důkazů. Sám se k činu přiznal a nyní čelí obvinění ze žhářství. Muž zřejmě katedrálu podpálil, protože byl v poslední době nespokojen s tím, že mu brzy vyprší vízum, uvádí list Figaro.

Jestliže bude muž shledán vinným, hrozí mu až desetiletý trest odnětí svobody a také vysoká pokuta.

Související články

Další články