Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Katedrála v plamenech: Vyšetřování je v plném proudu. Policie v Nantes zadržela prvního člověka

Katedrála v plamenech: Vyšetřování je v plném proudu. Policie v Nantes zadržela prvního člověka
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Francie
V sobotu ráno obletěla svět zpráva o hořící katedrále svatého Petra a Pavla v Nantes. Je to za krátkou dobu podruhé, co ve Francii vzplál svatostánek. Loni v dubnu hasiči bojovali s plameny šlehajícími z Notre-Dame v Paříži. Příčina včerejšího požáru se vyšetřuje.

Tamní policie již zadržela prvního člověka, který by jim mohl pomoci objasnit, co se včera stalo. Neznamená to však, že je to právě on, kdo může za nehodu v katedrále, uvedl server idnes.cz.

„Potvrdit, že je tento člověk zapletený do požáru, je stále předčasné a unáhlené,“ řekl prokurátor Pierre Sennès o církevním dobrovolníkovi, který měl v pátek večer na starosti uzamčení svatostánku.

Kněz stojí na straně muže

Podle francouzské televize RTL jde o křesťanského uprchlíka Emmanuela ze Rwandy, který ve Francii žije již osm let a dosud s ním nebyly žádné problémy. Jeho dokumenty k pobytu prý vypršely letos v březnu.

Možná však za problémy s dokumenty může koronavirus, během kterého si muž nemohl zajistit prodloužení pobytu. "Ani na sekundu neuvěřím, že by mohl katedrálu zapálit. To místo miluje. Plní si své povinnosti, je velmi milý a usměvavý, i když poměrně tichý. Vím, že má mnoho zdravotních problémů a že ve Rwandě velmi trpěl,“ uvedl pro list Le Figaro kněz Jean-Charles Nowak.

Mohla to být nehoda

Prokurátor Sennès však upozornil, že policie nadále pracuje i s verzí, že mohlo dojít k nehodě. Podle webu Le Figaro byla ohniska požáru blízko rozvodů elektroinstalace.

Související články

Další články