Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Kate Moss dnes slaví 40! Přestane už s tím koksem, nebo bude mít nos od mouky až do padesáti?

Kate Moss dnes slaví 40! Přestane už s tím koksem, nebo bude mít nos od mouky až do padesáti?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Nejúspěšnější britská modelka, královna večírků a záchodových prkének zaprášených kokainem Kate Moss slaví dnes své 40. narozeniny! Je to až neuvěřitelné, že kráska, která by svým životním stylem strčila do kapsy nejednu rockovou hvězdu, si drží svůj look šestnáctky a stále patří k nejlépe placeným modelkám světa.

Kate se narodila jako Katherine Ann Moss 16. ledna roku 1974 v Londýně a modelingovým agentem byla objevena již o 14 let později na letišti cestou z rodinné dovolené. Svůj první velký úspěch zaznamenala hned po nafocení prvních profesionálních fotografií pro časopis The Face, na jehož titulce se objevila úplně nahá.

Ačkoliv byla v rámci tehdejšího trendu modelek 80. let poměrně malá a hubená, odstartovala novou vlnu takzvaného waif look - tedy antimodelek, které svůj styl zakládaly na neupraveném až vagabundském vzezření.

Její hvězda na módním nebi stoupala strmě vzhůru, a ačkoliv to nikdo moc nepobíral, dcera barmanky a majitele cestovní kanceláře brzy zastínila i do té doby nejpopulárnější modelku všech dob - Twiggy

Sex, drogy a skinny jeans

Byl to nejspíš její osobitý styl, který inspiroval miliony žen na celém světě a oslovoval nejznámější módní návrháře a nejproslulejší oděvní značky.

Kate je totiž bezkonkurenčně nejlepším spouštěčem módních trendů, které jdou v dané sezóně nejlépe na odbyt. V posledních letech zpopularizovala například superkrátké džínové šortky, boty Ugg, baleríny, boty od Vivienne Westwood, tzv. Pirate Boots nebo boty v indiánském stylu, tzv. minetonkas, superúzké, elastické džíny, tzv. skinny jeans, vestičky, šátek s lebkami od Alexandra McQueena, šálu s leopardím vzorem od značky Louis Vuitton, kabelku Balenciaga, vintage oblečení či zvířecí leopardí vzory. Zkrátka všechno to, co patří ke stylu současné mladé generace.

To, že se Kate netají svým kladným vztahem k drogám a alkoholu, má na svědomí nejspíš i fakt, že se našla v rockové hudbě a avantýrách s rockovými muzikanty. Kromě její životní lásky, amerického herce Johnnyho Deppa prošel její postelí například frontman kapely Babyshambles Pete Doherty (34) nebo kytarista rockové kapely The Kills Jamie Hince (39) a mnozí další.

No, dneska už jsi vážně velká holka, Kate. Tak ti přejeme všechno nejlepší a dej si pozor na nosní přepážku, ať nedopadneš jako Samir Hauser

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy